Svátek má: Alexandr

Regiony

Velikost textu:

Ve třech kufrech a pytli bylo nalezeno celkem osm štěňat

Ve třech kufrech a pytli bylo nalezeno celkem osm štěňat

Při obchůzce svého okrsku nalezl strážník ve třech kufrech a pytli osm štěňat. Opuštěná štěňata byla odložena do odlehlé časti Vidoule.

V pytli a taškách bylo osm štěňat
28.únor 2016 - 08:30
Ve středu v půl třetí odpoledne nalezl strážník-okrskář z Prahy 5 opuštěná štěňata. Celkem osm štěňat někdo zavřel do tří kufrů a jednoho pytle a odvezl do odlehlé časti Vidoule, kde je pohodil na cestu.

Strážník, který štěňata našel, si na místo okamžitě zavolal své kolegy z odchytové služby. Ti je poté převezli do útulku Městské policie hl. m. Prahy v Troji. Podle jejich pracovníků jsou štěňata (3 pejsci a 5 feneček) stará asi 2–3 měsíce. Nyní jsou v odborné péči pracovníků útulku a daří se jim více než dobře.


Skočil na kapotu projíždějícího automobilu a pěstmi bušil do čelního skla. Strážníci pachatele předali policistům. Ve středu večer zastavil hlídku strážníků z Prahy 1 muž, který jí oznámil, že při pomalém projíždění Celetnou ulicí mu náhle skočil na přední kapotu neznámý mladý muž. Řidič hlídce dále vypověděl, že když svůj vůz zastavil, začal výtržník bušit pěstmi do čelního skla a poskakovat po karoserii automobilu. Poté strážníkům označil jako pachatele mladého muže, který stál opodál v hloučku lidí. Strážníci k tomuto mladíkovi přistoupili a vyzvali ho k podání vysvětlení a prokázání totožnosti. Z jeho dechu byl cítit alkohol.

Ve chvíli kdy strážníkům předložil občanský průkaz, pokusil se opětovně skočit na jedno z projíždějících vozidel. V tom mu však strážníci zabránili. To ho naštvalo natolik, že se je pokusil fyzicky napadnout. Strážníci proti němu museli použít hmaty a chvaty sebeobrany a následně přiložit i pouta. Protože vzniklo důvodné podezření ze spáchání trestného činu, přivolali na místo Policii ČR, která si celou věc převzala k dalšímu opatření.

Prazskenovinky.cz informoval Bc. Rudolf Rubeš z Městské policie hlavního města Prahy.

(prazskenovinky.cz foto MP Praha)