Svátek má: Slavomír

Regiony

Velikost textu:

V Praze se uskuteční informačně - vzdělávací kampaň ke Dni Země 2018

V Praze se uskuteční informačně - vzdělávací kampaň ke Dni Země 2018

Hlavní město Praha pořádá na přelomu měsíce dubna a května 2018 v rámci oslav svátku Dne Země třídenní informačně - vzdělávací kampaň pro veřejnost zaměřenou na problematiku ochrany životního prostředí.

Ilustrační foto
23. dubna 2018 - 12:30

Akce se uskuteční ve třech přírodních lokalitách Prahy v následujících termínech: Obora Hvězda - 24. dubna, Letenské sady - 26. dubna, Zahrada Kinských - 3. května 2018.

„V uvedených dnech bude vždy od 9 do 17 hodin připraven na informačních stáncích bohatý program pro dospělé i děti. Občanům budou k dispozici informační materiály týkající se témat nakládání s odpady, hospodaření s vodou, ochrany přírody a krajiny, udržitelné dopravy a energie a další,“ uvedla Jana Plamínková, radní hl. m. Prahy.

Návštěvníci mohou zhlédnout barevnou velkoplošnou mapu „Praha a odpady“ s konkrétním uvedením sběrných dvorů, provozů na zpracování odpadů a kontaktů na ně a diskutovat o možnostech dalšího využívání vytříděných komodit.

Děti si budou moci vyzkoušet recyklaci na plátně, zjistí, kde se bere energie a jak ušetřit energii doma, co je to vodní stopa a jak lze využít dešťovou vodu, budou se moci projít po lesním chodníčku a dovědět se, co všechno dělá lesník. Nebude chybět ani vystavení příslušné svozové techniky a sběrných nádob.

V Praze bylo otevřeno první polytechnické hnízdo

Kampaň bude realizována ve spolupráci s dalšími organizacemi a společnostmi (Lesy hl. m. Prahy, Pedagogická fakulta UK, EKO-KOM, a.s., kolektivní systémy společností Asekol a.s., Ekolamp s.r.o., Elektrowin a.s. a Ecobat s.r.o a další). Připojí se i městské části v daných lokalitách.

Neděle postavená na hlavě. Spíše na střeše v pražské Perucké ulici

Technické zázemí této třídenní kampaně pro veřejnost zajistí svozová společnost Pražské služby, a.s. Prazskenovinky.cz informoval Magistrát hlavního města Prahy.


(jv,prazskenovinky.cz foto:arch.mhmp)