Svátek má: Státní svátek

Regiony

Velikost textu:

V Praze proběhla kontrola svítivosti veřejného osvětlení

V Praze proběhla kontrola svítivosti veřejného osvětlení

Radní hlavního města Jan Chabr spolu s předsedou představenstva Technologie hlavního města Prahy, a.s. (THMP) Tomášem Jílkem osobně zúčastnil noční kontroly servisu veřejného osvětlení.

Plánovaná údržba na magistrále
12. listopadu 2019 - 12:30

Městská společnost Technologie hlavního města Prahy, a.s., která je gesčně podřízena právě radnímu Janu Chabrovi, se o veřejné osvětlení na území hlavního města Prahy se stará od loňského června. Jan Chabr se zúčastnil plánované opravy poruch veřejného osvětlení na magistrále, kde je možné odstraňovat poruchy z důvodu vytíženosti komunikace pouze v noci ze čtvrtka na pátek na základě vydaného souhlasu DIO/DIR odborem dopravy magistrátu.

V úseku od Wilsonovy ulice až po ulici 5. května bylo plánovaně opraveno šest poruch, z důvodu bezpečnosti je využívána směrová signalizační šipka, která upozorňuje vozidla na práce na vozovce. Následně byla provedena kontrola šesti výjezdových posádek v terénu.Radní Jan Chabr měl také možnost si osobně ověřit kvalitu svítivosti městského veřejného osvětlení, která je dlouhodobě pod jedním procentem míry nesvítivosti, což je výrazně lepší hodnota než stanovuje smlouva s městem.

Prazskenovinky.cz informovala Lenka Semenďáková za Technologie hlavního města Prahy, a.s.

(jv,prazskenovinky.cz foto:thmp)