Svátek má: Drahomíra

Regiony

Velikost textu:

V Praze 7 letos vyrostlo více než sto nových cyklostojanů

V Praze 7 letos vyrostlo více než sto nových cyklostojanů

Praha 7 usiluje o to, aby cyklisté nepřivazovali svá kola ke značkám či zábradlím, kde často překážejí.

Cyklostojany
9. října 2017 - 12:30

Radnice proto od počátku roku rozšířila počet cyklostojanů na svém území o více než stovku. V současné době má sedmá městská část 112 pevných cklostojanů na 23 stanovištích.

„Kola jsou v Praze 7 oblíbeným dopravním prostředkem. Cyklisté je však často nechávají u dopravních značek, zábradlí či sloupů pouličního osvětlení. Na užších chodnících pak komplikují například průjezd kočárkům. Vytipovali jsme proto v nejvíce frekventovaných lokalitách vhodná místa, kde kola nebudou překážet,“ uvedl starosta Prahy 7 Jan Čižinský.

V Praze 7 byly do loňského roku pevné cyklostojany pouze na třech místech. Různé instituce a provozovny si pak před své budovy umísťovaly cyklostojany mobilní. Na většině míst však cyklisté svá kola neměli kam uvázat, a proto využívali nejrůznějších sloupů a zábradlí.


„Snažíme se parkování kol v Praze 7 legalizovat. Cyklostojany umísťujeme tam, kde je to vhodné a kam lidé na kole často dojíždějí, jako jsou školy či různá sportoviště a rekreační místa. Když nyní pojedete například do Stromovky, můžete kolo nechat u Výstaviště nebo u planetária či se projet po nové cyklostezce na nábřeží a využít cyklostojanů u tenisových kurtů,“ řekl zástupce starosty Ondřej Mirovský.

Cyklostojany na základě požadavků městské části do veřejného prostoru umísťuje Technická správa komunikací hl. m. Prahy.  

Prazskenovinky.cz informoval Martin Vokuš, tiskový mluvčí MČ Praha 7.

(jv,prazskenovinky.cz foto:praha7)