Svátek má: Laura

Regiony

Velikost textu:

V Poliklinice Prahy 7 se uskutečnil den otevřených dveří

V Poliklinice Prahy 7 se uskutečnil den otevřených dveří

Poliklinika Prahy 7 představila novinky.  Občané dostali příležitost nahlédnout do zákulisí nově zrekonstruovaného lékařského zařízení a v rámci komentovaných prohlídek se seznámili s novinkami, které zvyšují kvalitu poskytovaných služeb.

Poliklinika Prahy 7 představila novinky
19. září 2018 - 12:30

Poliklinika Prahy 7 je jedním z posledních pražských zdravotnických zařízení v majetku obce. V letošním roce Praha 7 dokončila rozsáhlou rekonstrukci šestipodlažního objektu na rohu ulic Milady Horákové a Františka Křížka, kam se poliklinika následně přestěhovala z nevyhovujících, zastaralých a bariérových pronajatých prostor. Nově zrekonstruované, plně bezbariérové a moderně vybavené lékařské zařízení nyní občanům poskytuje komfort kompletního ambulantního servisu na jedné adrese.

„Po přestěhování polikliniky do nového jsme dále pokračovali v dílčích úpravách a zvyšování komfortu pro pacienty. Návštěvníci jistě ocení nový vyvolávací systém nebo také to, že v lékárně v přízemí budovy je pohotovostní výdejové okénko s nepřetržitým provozem. Instalován byl již také druhý výtah,“ uvedl místostarosta Prahy 7 Kamil Vavřinec Mareš (PRAHA 7 SOBĚ), který měl rekonstrukci objektu na starosti.


„Modernizace polikliniky byla jedním z našich hlavních programových bodů v posledních volbách. Proto mě moc těší, že se nám tento úkol podařilo splnit a že jsme výrazně zlepšili zdravotní péči pro naše občany. Stále je ale co zlepšovat, například spolupráci s praktickými lékaři z Prahy 7 nebo pražskými nemocnicemi. Dobrou zprávou je také to, že právě začala rekonstrukce nejbližší tramvajové zastávky Kamenická na bezbariérovou, což zvýší dostupnost polikliniky pro seniory, rodiče s kočárky nebo handicapované,“ řekl radní pro zdravotnictví Prahy 7 František Vosecký (Strana zelených).

Nová Poliklinika Prahy 7 byla zrekonstruována za finančního přispění hl. m. Prahy.


Mimo uvedené časy lékárny je k dispozici NONSTOP pohotovostní výdejní okénko (včetně neděle a státních svátků).

V rámci dne otevřených dveří v Poliklinice Prahy 7 probíhalo zdarma měření tlaku, cholesterolu, cukru a tuku v těle. Akce byla realizována jako součást projektu Sedmička jí zdravě.

Prazskenovinky.cz informoval Martin Vokuš, tiskový mluvčí Úřadu městské části Praha 7.

(jv,prazskenovinky.cz foto:arch.mč)