Svátek má: Drahomíra

Regiony

Velikost textu:

V Ammánu skončil již šestý výjezd specialistů z Nemocnice Na Bulovce

V Ammánu skončil již šestý výjezd specialistů z Nemocnice Na Bulovce

V pátek 29. září skončil v jordánském Ammánu letos již šestý výjezd specialistů z Nemocnice Na Bulovce pod hlavičkou vládního programu MEDEVAC. Lékaři provedli 23 operací korekce jizev a rekonstrukcí ruky.

V jordánském Ammánu
5. října 2017 - 12:30

V jordánském Ammánu skončil letos již šestý výjezd specialistů z Nemocnice Na Bulovce pod hlavičkou vládního programu MEDEVAC. Zároveň se jednalo o třetí misi, která byla opět zaměřena na léčbu zraněných z války v Sýrii a syrských utečenců z utečeneckých táborů a operace syrských dětských a dospělých pacientů.

Těchto tří misí se dvakrát zúčastnili plastičtí chirurgové, jednou ortopedi a oční specialisté. V pátek skončená mise trvala devět dnů a během této doby lékaři provedli 23 operací korekce jizev a rekonstrukcí ruky (na obr. je před zákrokem a po operaci 6letý chlapeček).

Velké poděkování za plynulost práce lékařů na misi patří i zaměstnancům ZÚ Ammán a velvyslanci České republiky v Jordánském hášimovském království Mgr. Petru Hladíkovi.


Mise specialistů z Nemocnice Na Bulovce se účastnila také ředitelka nemocnice MUDr. Andrea Vrbovská, MBA, která si jejich práce velmi váží: „Můžeme být právem hrdí, že máme k dispozici špičkové odborníky, kteří jsou díky svým znalostem a zkušenostem vítáni na zahraničních humanitárních misích,“ konstatovala ředitelka Vrbovská. Spolu s velvyslancem Mgr. Petrem Hladíkem, náměstkyní ministerstva vnitra Mgr. Monikou Pálkovou, MPA a navštívili také uprchlický tábor v Zátarí.

Prazskenovinky.cz informoval Martin Šalek, tiskový mluvčí Nemocnice Na Bulovce.

(jv,prazskenovinky.cz foto:nnb)