Svátek má: Svatopluk

Regiony

Velikost textu:

Tři psí kamarádky skotačily na dětském hřišti

Tři psí kamarádky skotačily na dětském hřišti

Zatímco všechny děti trávily ráno prvně ve školách, prázdného hřiště na sídlišti v Nových Butovicích se rozhodly využít tři fenky bez majitele.

Fenky se strážníkem MP
3. září 2019 - 12:30

Hravé psí slečny se evidentně znaly. Následně bylo  zjištěno, že utekly svému majiteli už dříve na jiná hřiště. Strážníci z Prahy 13 spolupracující pejsky převezli na svou služebnu, kam si pro ně přijel majitel. Protože se jednalo už o druhý případ porušení vyhlášky hl. m. Prahy, tentokrát z toho nevyvázl bez pokuty příkazem na místě, se kterou ochotně souhlasil.

Alkohol, oblečení i model autobusu. Těchto kousků se během víkendu zachtělo zlodějům.

O uplynulém víkendu řešili pražští strážníci čtyři případy pokusu o krádež. Všichni nenechavci skončili v rukou Policie ČR, tři z nich byli už dříve trestáni za majetkovou trestnou činnost.

Oblečení za téměř 6000 Kč se zachtělo třiatřicetileté ženě cizí národnosti v jednom z obchodů obchodního centra v Praze 4. S sebou si pravděpodobně jako zastírací manévr vzala svou dceru v kočárku. Pro tu si přijel její dědeček a převzal si jí do péče. Ženu poté strážníci z Prahy 11 převezli na policejní stanici.

Pořídit si alkohol zdarma se rozhodli dva muži ve věku čtyřiatřiceti a devětadvaceti let. Zatímco starší se v obchodním řetězci na Vypichu spokojil se šesti dvoulitrovkami vína za 420 Kč, druhý si v témže řetězci, ale na pražském Jarově, vyhlídl tři lahve tatranského čaje v hodnotě 1650 Kč.



Poslední případ krádeže řešili strážníci tentokrát na pražských Stodůlkách. Tam se své sběratelské vášni neubránil čtyřicetiletý muž, který odcizil ze sběratelského časopisu model autobusu v hodnotě 300 Kč. Všichni tři pánové měli smůlu v tom, že byli již dříve trestáni za majetkovou trestnou činnost. Díky recidivě je tak strážníci všechny předali policistům ČR.

Pražští strážníci řešili od ledna do konce srpna 1585 případů krádeže. Oproti loňskému roku je to o 170 případů více.

Prazskenovinky.cz informovala Bc. Michaela Teplá z Městské policie hlavního města Prahy.

(jv,prazskenovinky.cz  fptp:mp)