Svátek má: Jeroným

Regiony

Velikost textu:

Top 5 zajímavostí v Dubaji a Abu Dhabi

Top 5 zajímavostí v Dubaji a Abu Dhabi

Čeká vás letos dovolená ve Spojených arabských emirátech? Pak byste určitě neměli vynechat ty největší zajímavosti této země. Přinášíme vám pět originálních tipů týkajících se nejenom Dubaje, ale také Abu Dhabi.

Ilustrační foto
21. září 2022 - 15:39
(Komerční sdělení)

Spojené arabské emiráty se v posledních letech stávají vyhledávanou destinací. A není se čemu divit. Země přepychu a luxusu je spojena i s cenově dostupnými zájezdy. Naskýtá se vám tak jedinečná příležitost, poznat dominanty dvou nejznámějších měst.
 • Dubaj
 • Abu Dhabi

Top 5 zajímavostí Dubaje

Pokud jde o Spojené arabské emiráty, Dubaj bude asi tím nejvyhledávanějším městem. Zároveň jde o hlavní metropoli země. Pojí se s ní zátoka Dubai Creek, která rozděluje město na dvě části. Pokud v centru všeho dění nechcete vynechat TOP 5 nejlepších míst, začtěte se do následujících tipů.
 1. Mrakodrap Burdž Chalífa
 2. Dubai Marine
 3. Mešita Jumeirah
 4. Burj al-Arab
 5. Dubai Mall
To je topka toho neznámějšího, co můžete v hlavním městě vidět. Pakliže samozřejmě tíhnete více k historii, můžete do svého hledáčku zahrnout i některá další působiště. Nabízí se třeba čtvrť Bastakia, Deira a dům šejka Saeeda al Maktouma. Je pravdou, že Dubaj, to je svět sám pro sebe. Dokazuje to třeba Global Village, ostrov Palm Jumeirah, ale také lyžování v areálu Ski Dubai. Zde se vám zkrátka dostane od každého kousek, ať už máte chuť na cokoliv.

Top 5 zajímavostí Abu Dhabi

Podobné skvosty ukrývá i druhé největší město země, kterým je Abu Dhabi. Metropole tohoto slavného názvu se rozkládá v Perském zálivu, konkrétně na ostrově ve tvaru písmene T. Město jako takové spojuje moderní objekty s těmi historickými. Stačí si pouze vybrat. A jaká místa se nachází v TOP 5 v Abu Dhabi?
 1. Mešita šejka Zayeda
 2. Emirate Palace
 3. Capital Gate
 4. Louvre Abu Dhabi
 5. Emirates Heritage Village
V Abu Dhabi se budete proplétat mezi vysokými mrakodrapy, ale také krásnými zátokami a historickými oblastmi. Chybět vám zde nebude ani příroda. Dokazuje to kupříkladu Dezert Safari, ostrov Saadiyat, Sokolí nemocnice, místní zoologická zahrada Emirate Park Zoo a místo zvané Sir Bani Yas Island. Zábava, nákupy, poznávání, luxus na každém kroku a možnost trávit nekonečný čas na překrásných plážích. Pokud patříte k milovníkům vodních hrátek, určitě nevynechte místa jako Saadiyat Beach, Corniche Beach, Al Bateen Beach a Abu Dhabi Beach.

Co dalšího ukrývají Spojené arabské emiráty?

Je pravdou, že návštěvou Dubaje nebo Abu Dhabi vaše dovolená ve Spojených arabských emirátech rozhodně končit nemusí. Tohle je země neomezených možností, takže si můžete koupit zájezd do i ostatních měst.
 • Šardžá
 • Fudžajra
 • Umm al-Kuvajn
 • Adžmán
Každá z těchto metropolí je něčím výjimečná. Pokud vás zrovna neoslňují moderní a historické stavby, okuste krásnou přírodu SAE. Co takhle přírodní laguna Umm al-Quwain? Nebo máte rádi turistiku? Pak u vás jisto jistě zvítězí pohoří Al-Hadžar. Na své si tedy přijdou jak milovníci ptactva a pestré fauny, tak obdivovatelé nekonečných arabských pouští.

Naplánujte si dovolenou v SAE

Zaujali vás tipy na TOP 5 zajímavostí v Dubaji a Abu Dhabi? Chcete vyrazit do této prosluněné a exotické destinace? Potom před cestou načerpejte dostatek informací a tipů, které v SAE, jako kdybyste našli. Nápomocen vám v tomto směru bude cestovatelský portálu cKlub.cz. Ten nabízí přehledné průvodce, inspiraci na výlety, cestopisy, recenze hotelů, ale také zkušenosti ostatních cestovatelů.

Okuste Spojené arabské emiráty na vlastní kůži a vyberte si zájezd, na který budete ještě hodně dlouhou dobu vzpomínat. Cestujte za luxusem levně a zároveň dostatečně připraveni. Projekt cKlub.cz vám s tím vším dozajista pomůže.

(red,prazskenovinky.cz,foto:pl)Myslíte si, že by měl ministr vnitra Vít Rakušan (STAN) rezignovat?

Ano
transparent.gif transparent.gif
66%
Ne
transparent.gif transparent.gif
17%
Nevím
transparent.gif transparent.gif
17%