Svátek má: Nina

Regiony

Velikost textu:

Tip na víkend: Výlet s tajenkou za elegancí barrandovských vil

Tip na víkend: Výlet s tajenkou za elegancí barrandovských vil

Na letošní turistickou sezónu připravilo Centrum sociální a ošetřovatelské pomoci Praha 5 ve spolupráci s agenturou Velká dobrodružství další originální netradiční projekt – Výlet s tajenkou za elegancí barrandovských vil.

Ilustrační foto
11. února 2020 - 19:30

Účelem výletu je potěšit každého, kdo se rád prochází, je hravý, chce se dozvědět něco nového, má rád doplňovačky, a to v každém věku.

V minulých letech připravila příspěvková organizace Centrum sociální a ošetřovatelské pomoci Praha 5 velmi úspěšný “Výlet s tajenkou po mořském dně”, „Výlet s tajenkou z pravěkých hradišť prokopského údolí až na Děvín“, „Výlet s tajenkou kolem vodopádů k hladové zdi až na Petřínskou rozhlednu“ a „Výlet s tajenkou na nejstarší pražskou rozhlednu k Čínskému pavilonu až na stolovou horu“. Seniory, pejskaře i maminky s dětmi, kterak drží v ruce doplňovačku a luští tajenku, jste tak mohli celý minulý rok potkat v pražském Prokopském údolí, na Petříně i na Cibulce.Minulé projekty Výletu s tajenkou, které inicioval radní JUDr. Petr Lachnit, se setkaly s velkým ohlasem veřejnosti. “I když jsme původně mysleli, že na výlet půjdou hlavně senioři, ukázalo se, že luštit tajenku baví skoro každého. Vyrazit s rodinou a přáteli na výlet ven, protáhnout si tělo na čerstvém vzduchu, pobavit se, a ještě za odměnu získat drobný dárek, zkrátka považují lidé za dobrý nápad. Od dubna 2016 trasami našich výletů prošlo více než 8000 lidí a ohlasy jsou skvělé.“ vysvětluje radní JUDr. Petr Lachnit.
 
Vzhledem k mimořádnému úspěchu loňského „Výletu s tajenkou na nejstarší pražskou rozhlednu, k čínskému pavilonu z Cibulky až na stolovou horu” pak Centrum sociální a ošetřovatelské pomoci Praha 5 připravilo pro letošní rok zcela nový „Výlet s tajenkou za elegancí barrandovských vil“, který Vás zavede do dalšího půvabného místa Prahy 5 - Barrandov.  

Výlet za hádankou začíná a končí na Kříženeckého náměstí na autobusové zastávce Filmové ateliéry. Kočárky i kola projedou. Pejsky můžete vzít s sebou. Z Kříženeckého náměstí pomalu sejdete Filmařskou ulicí k prvním vilám. Některé uvidíte dobře, některé jsou schované v zeleni nebo za vysokými ploty.

Trasa výletu vás zavede mezi barrandovské prvorepublikové vily. Z iniciativy bratrů Havlových byly postaveny na skalnatém návrší nad Vltavou mezi nově postavenou restaurací Barrandovské terasy a filmovými ateliéry. První roku 1929 v ulici Pod Habrovou, další v ulicích Barrandovská a Filmařská. Provedeme vás kolem nich a o některých si řekneme více. Půjdeme po stopách Adiny Mandlové, Aleny Ladové, Miloše Havla nebo třeba Jaroslava Dietla. Během výletu budete vyplňovat doplňovačku.

Řada zajímavých údajů o barrandovských vilách byla dovolením nakladatele i kolektivu autorů čerpána z knihy Slavné stavby Prahy 5 - Barrandov vydané nakladatelstvím Foibos books v roce 2018 za přispění městské části Praha 5.

Mapa Výletu s tajenkou

Originální mapu s vyznačenou trasou, doplňovačku, praktické informace včetně odkazu na jízdní řady naleznete ke stažení na webu Centra sociální a ošetřovatelské pomoci Praha 5 (http://www.csop5.cz/page/vylety/) nebo na stránkách společnosti Velká dobrodružství (www.veldo.cz). Trasu lze jít kdykoliv budete chtít. Pokud se vám podaří vyluštit tajenku, můžete si za odměnu vyzvednout drobný dárek ve Vzdělávacím a informačním centru Prahy 5, Štefánikova 249/30, Praha 5, v době po-čt 8.30 -17, pá 8.00-15.00 hod.

A nezapomeňte, že Centrum sociální a ošetřovatelské pomoci pro vás vymyslelo i další čtyři výlety. Také ty najdete . Těšíme se, že se na nich s vámi brzy setkáme.

(red,prazskenovinky.cz.foto:pl)