Svátek má: Darina

Regiony

Velikost textu:

Tibetská vlajka se stěhuje, Praha 7 ji nesmí umístit na budovu úřadu

Tibetská vlajka se stěhuje, Praha 7 ji nesmí umístit na budovu úřadu

Praha 7 nesmí umístit na budovu úřadu tibetskou vlajku, a tak ji starosta vyvěsí na budoucí radnici.

Budoucí radnice
11.březen 2017 - 12:30

Praha 7 se v pátek 10. března opět připojila k akci „Vlajka pro Tibet“. Tradičnímu vyvěšení tibetské vlajky na současném sídle úřadu na nábř. Kpt. Jaroše však brání odpor Ministerstva financí ČR, vlastníka budovy. Vlajka tedy zavlaje na budově nové radnice, která je nyní prázdná a čeká ji rekonstrukce.

„Ještě před rokem s vyvěšením vlajky nebyl problém. Dokonce jsme ji nechali viset dlouho, jelikož jsme chtěli, aby tam vydržela až do návštěvy čínského prezidenta. Těsně před návštěvou však vlajka začala vadit a lidé ze správy budovy ji na Velikonoční pondělí sundali a dokonce nám ji při tom poničili,“ uvedl starosta Prahy 7 Jan Čižinský (PRAHA 7 SOBĚ).

Praha 7 v minulém roce vyvěsila tibetskou vlajku ještě jednou. Bylo to u příležitosti návštěvy tibetského duchovního vůdce dalajlámy a v reakci na vyjádření loajality k Číně čtyř vrcholných českých politiků.   

„Tehdy jsme ji partyzánsky vyvěsili z okna,“ přiznává starosta. „Teď jsme opět chtěli jít oficiální cestou a dostalo se nám zamítavé odpovědi. Prý není vhodné, aby na státní budově byla vyvěšována vlajka jiného státu. A tak si poradíme jinak.“


V pátek 10. března Praha 7 tibetskou vlajku vyvěsila na budově nové radnice U Průhonu 38, kterou městská část koupila koncem roku 2015, v minulém roce na její novou podobu uspořádala úspěšnou mezinárodní architektonickou soutěž, nyní připravuje rekonstrukci a požádala o stavební povolení.

Prazskenovinky.cz informoval Martin Vokuš, tiskový mluvčí Městské části Praha 7.

(jv,prazskenovinky.cz f.mč)