Svátek má: Klára

Regiony

Velikost textu:

Technologie hlavního města Prahy bojuje v městském dresu

Technologie hlavního města Prahy bojuje v městském dresu

Technologie hl.m.Prahy pomohla Městské poliklinice, vyměnila své respirátory třídy FFP3 za jejich respirátory s nižším stupněm ochrany.

Výměna respirátorů
25. března 2020 - 12:30

Městská společnost Technologie hlavního města Prahy (dále „THMP“) po konzultaci s primátorem města MUDr. Zdeňkem Hřibem směnila kvalitní respirátory třídy FFP3 s Městskou poliklinikou Praha za respirátory s nižším stupněm ochrany FFP2 a podpořila tak polikliniku v boji  s infekčním onemocněním  COVID - 19.

„V pondělí pozdě večer vznikla myšlenka vypomoci Hlavnímu městu Praha dodáním kvalitních ochranných respirátorů určených pro zdravotnické účely do první linie boje s COVID-19,“ uvádí předseda představenstva THMP Tomáš Jílek. „Večer jsme si vyměnili pár krátkých zpráv s primátorem MUDr. Zdeňkem Hřibem a bylo jasné, že z našeho skladu poskytneme respirátory FFP3 Městské poliklinice Praha pro zajištění pohotovostních služeb.“

Ráno se tak 200 kusů respirátorů FFP3, které si preventivně městská společnost THMP pořídila pro zajištění nepřetržitého provozu servisu a správy veřejného osvětlení a dalších technologií v metropoli, přestěhovalo do kanceláře ředitele městské polikliniky MUDr. Davida Doležela. V opačném směru putovaly respirátory FFP2 dodané státem, které stále dobře poslouží servisním technikům městské společnosti.


„Jak řekl pan ředitel, akutní nedostatek odpovídajících respirátorů je zejména na pohotovostních ambulancích, kde je pro lékaře vysoké riziko nákazy. Byl by hřích, kdybychom v rámci rodiny městských společností nepomohli. Náhradní řešení pro naše techniky je dostačující a my jsme alespoň tímto drobným krokem poděkovali těm, kdo v těchto dnech drží první linii boje s virovou pandemií,“ dodává Tomáš Jílek.

Prazskenovinky.cz informoval Martin Drozd za Technologie hlavního města Prahy, a.s.

(jv,prazskenovinky.cz foto:thmp)