Svátek má: Luboš

Regiony

Velikost textu:

Střední školy do výuky zařadí i publikaci příběhů bezdomovců

Střední školy do výuky zařadí i publikaci příběhů bezdomovců

Pražské střední školy do výuky zařadí i publikaci příběhů bezdomovců z kampaně Ulice není moje volba.

Ilustrační foto
8. srpna 2017 - 12:30

Od nového školního roku budou sloužit publikace Centra sociálních služeb Praha prezentující příběhy lidí bez přístřeší jako pomocný výukový materiál pro žáky pražských středních škol.

„Prostřednictvím odboru školství byli o této publikaci informováni zástupci středních škol, které zpracování příběhů lidí bez domova oslovilo a projevili zájem tento dokument zařadit do své výuky v rámci vzdělávacích předmětů Člověk a společnost a Člověk a svět práce. Studenti se prostřednictvím těchto příběhů mohou dozvědět, proč lidé skončí na ulici bez peněz a s dluhy,“ vysvětlil radní pro sociální oblast Daniel Hodek.

Celkem už do pražských středních škol bylo distribuováno 1 000 publikací, které vznikly v rámci kampaně “Ulice není moje volba“.

„Věřím, že složité životní příběhy, které jejich aktéry připravily o bydlení a ti skončili tak ne vlastní vinou na ulici, přiměje žáky i k zamyšlení a možná i přehodnocení přístupu k problematice bezdomovectví, o což jsme se snažili i v rámci kampaně,“ uvedl radní Hodek.

„Publikace je zpracována srozumitelnou formou a zachycuje příběhy lidí, kteří se ve svém životě dostali do nelehké životní situace, udělali chybu, nebo se shodou nepříznivých okolností ocitli na dně. Poselstvím této knihy by mělo být i to, že každý člověk by měl dostat šanci se od toho pomyslného dna také odrazit,“ upřesnil ředitel Centra sociálních služeb Praha Tomáš Ján.    


Publikace s fotografiemi a autentickými příběhy lidí bez domova přináší dvacítku příběhů např. paní Aleny, Hany, Soni a pánů Jiřího, Rudolfa, Miroslava, Luboše a dalších, které naznačují, že cesta z ulice do běžného života bývá trnitá a nesnadná.

„Žáci si tím mohou uvědomit, že bez pomoci a zajištění potřebných sociálních služeb se řešit tento problém zejména velkých měst nejen v Česku nedá,“ dodal radní Hodek.

Prazskenovinky.cz informoval Magistrát hlavního města Prahy.

(jv,prazskenovinkycz foto:arch.cssp)