Svátek má: Drahomíra

Regiony

Velikost textu:

Strážníci zadrželi řidiče pod vlivem drog s odcizenými koly

Strážníci zadrželi řidiče pod vlivem drog s odcizenými koly

Strážníci zadrželi řidiče pod vlivem drog, se zákazem řízení, odcizenými jízdními koly a cizí registrační značkou.

Odcizená jízdní kola
7. srpna 2017 - 12:30

Rušné páteční ráno měli strážníci z Prahy 12. Před koncem směny si v Komořanské ulici všimli vozidla, které mělo rozbité jedno přední světlo. Z tohoto důvodu jej zastavili.

Osádku vozidla tvořili dva muži. Řidič jim sdělil, že u sebe nemá občanský průkaz, proto jim své nacionále nadiktoval ústně. Na výzvu, aby předložil řidičský průkaz, třicetiletý muž odpověděl, že mu byl před sedmi lety zadržen, že trest mu nyní vypršel a on bude žádat o navrácení.

Sedmatřicetiletý spolujezdec strážníkům sdělil, že registrační značka na autě patří k jinému osobnímu vozidlu. Hlídka si dále všimla, že v zavazadlovém prostoru se nachází dvě horská tracková kola. Když se mužů strážníci zeptali, zda jsou kola jejich, přiznali se, že je odcizili v jedné  obci  nedaleko Prahy.


Na základě zjištěných skutečností byli oba muži omezeni na osobní svobodě a na místo byla přivolána hlídka Policie ČR. Orientační dechová zkouška byla u řidiče negativní, test na drogy však ukázal pozitivní výsledek. Případem se nyní zabývají policisté.

Prazskenovinky.cz informovala Irena Seifertová z Městská policie hlavního města Prahy.

(jv,prazskenovinky.cz foto:mp)