Svátek má: Jan

Regiony

Velikost textu:

Strážníci z Vltavy vytáhli ženu, která chtěla spáchat sebevraždu

Strážníci z Vltavy vytáhli ženu, která chtěla spáchat sebevraždu

Chvíli po půlnoci vytáhli z Vltavy strážníci z poříčního útvaru silně podchlazenou a značně vyčerpanou ženu. Třicetiletou ženu, která chtěla skončit svůj život v řece, předali přivolaným záchranářům.

Záchrana na Vltavě
15. července 2017 - 12:30

V pátek krátce po půlnoci spatřila hlídka strážníků ze služební lodi ve Vltavě osobu, která pod Vyšehradskou skálou uprostřed plavební dráhy plavala proti proudu. Vzhledem ke špatné viditelnosti, plujícím plavidlům a nízké teplotě vody mohlo dojít k ohrožení života osoby, strážníci učinili všechno proto, aby ji z vody dostali na loď. To se jim po nějaké době také podařilo.

Na loď vytáhli silně podchlazenou a vyčerpanou mladou ženu. Ihned jí poskytli nezbytnou pomoc a zabalili do termofólie. Hlídka si začala se ženou povídat. Na otázku, jak se dostala do vody, odpověděla: „Chtěla jsem prostě plavat až do úplného vyčerpání a potom se utopit. Z osobních a rodinných důvodů …“ Pak dodala, že svoje osobní věci nechala na břehu. Zde je hlídka také nalezla. Ženu si poté převzali do své péče záchranáři a odvezli ji do jedné z pražských nemocnic. O události byla taktéž vyrozuměna Policie ČR.

Dalšího muže, který se uspokojoval na veřejnosti, zadrželi pražští strážníci. Během uplynulých dvou dní zadrželi pražští strážníci dva muže, kteří onanovali na veřejnosti. Na muže onanujícího u supermarketu v Argentinské ulici v Praze 7 upozornila žena prostřednictvím linky tísňového volání. Strážníci sedmatřicetiletého muže zadrželi a předali policistům.

V odpoledních hodinách kousek od supermarketu v Argentinské ulici se měl nacházet muž v tmavém oblečení, který zde onanoval. Hlídka městské policie ho podle popisu nalezla kousek od místa události a vyzvala ho k předložení dokladů. Na žádost strážníků se na místo vrátila také oznamovatelka, která sedmatřicetiletého muže ihned identifikovala. Pro podezření ze spáchání trestného činu byl muž předán přivolané hlídce Policie ČR k dalšímu opatření.


Strážníci zadrželi tři mladistvé a jednoho mladíka, kteří sprejovali na železniční viadukt.

V rámci běžné hlídkové činnosti si strážníci krátce po půlnoci  při průjezdu Tálínskou ulicí všimli skupinky osob, která stála u železničního viaduktu,  častého cíle sprejerů. Ve chvíli, kdy  autohlídku městské policie mladíci zpozorovali, dva sedli na kolo a dva se dali na útěk. Strážníci pojali podezření, že se zde dopouštěli trestné činnosti sprejerství, proto se za nimi rozjeli, dostihli je a vyzvali, aby setrvali na místě. Všichni výzvy uposlechli a začali s hlídkou spolupracovat. Šestnáctiletý, dva sedmnáctiletí mladiství a jeden devatenáctiletý mladík při útěku stačili odhodit do křoví batohy, které hlídka nalezla. Pro podezření ze spáchání trestného činu byli omezeni na osobní svobodě a předáni i s důkazy přivolané hlídce Policie ČR.

Prazskenovinky.cz informovala Irena Seifertová z Městské policie hlavního města Prahy.

(jv,prazskenovinky.cz foto:mp)