Svátek má: Svatopluk

Regiony

Velikost textu:

Strážníci z Poříčního útvaru lovili z řeky lodě i lidi

Strážníci z Poříčního útvaru lovili z řeky lodě i lidi

Strážníci z Poříčního útvaru se v sobotu společně s policií a vodní záchrannou službou zúčastnili závodu „Přes tři jezy 2019 - Napříč Prahou".

Přes tři jezy 2019 - Napříč Prahou
1. října 2019 - 12:30

Úkol by jasný – dohled na bezpečnost účastníků akce.  Vzhledem k tomu, že během závodu často dochází k převrácení plavidel, a to především při splouvání některého ze tří jezů, měli opravdu plné ruce práce. Strážníci na trati závodu dlouhé cca 6,5 km vytáhli z řeky 39 osob a zachytili 18 převrácených plavidel. Ve dvou případech pak museli vykázat z místa lodě, které tam neměly co dělat.


Jízdu s „nezvaným pasažérem" na přední kapotě přerušil až strážník v době osobního volna
Získat parkovací místo v Praze je někdy nadlidský úkol. Setkal se s tím snad každý řidič. Nad tím, co se však odehrálo v Praze 2, zůstává rozum stát. Díky nerespektování dopravního značení a průjezdu v protisměru získal muž parkovací místo, do kterého již zajížděl řidič jiného vozidla. Poškozený upozornil na přestupek policii a ve snaze znemožnit pachatelům opustit místo skočil na přední kapotu rozjíždějícího se vozidla. Nebezpečnou situaci vyřešil až strážník v době osobního volna, který vozidlo pronásledoval a donutil zastavit.

Krátce po skončení denní směny zahlédl strážník odcházející ze služby osobní vozidlo stříbrné barvy vjíždějící do protisměru v Blanické ulici v Praze 2. Na kapotě motoru ležela osoba, která se přidržovala stěračů, a její tělo se smýkalo ze strany na stranu v rytmu jízdy. Strážník okamžitě zareagoval. Postavil se vozu do cesty a ráznými gesty ho přinutil zastavit. Na následné zákonné a opakované výzvy ale řidič nereagoval. Naopak se znovu rozjel ve směru Slezská – náměstí Míru. Muž na kapotě se stále držel, bez úmyslu se pustit. Krátké pronásledování s rukou na klice musel strážník díky zvyšující se rychlosti vozidla vzdát. V běhu však neustal a tak se mu podařilo vozidlo opět dostihnout ve Slezské ulici, kde zastavilo u přechodu pro chodce. Stejný postup spočívající v zákonných výzvách tentokrát slavil úspěch. Řidič i pasažér z kapoty opustili vozidlo a bez dalších incidentů vyčkali na příchod policistů.  Celá událost se obešla naštěstí bez zranění a je v šetření Policie ČR.Plná taška umění
K nálezu vstupenek do Národního divadla v hodnotě zhruba 300 000 korun byla přivolána hlídka městské policie. Strážníci lístky zajistili a následně předali do příslušných rukou.

V dopoledních hodinách byla hlídka strážníků vyslána do provozovny fastfoodu na pražské Florenci, ve které zaměstnanci nalezli pod stolem papírovou tašku plnou divadelních lístků. Za přítomnosti manažera provozovny ji strážníci otevřeli a v ní našli větší množství lístků na různá představení. Hlídka se na základě nálezu rozhodla vydat přímo do Národního divadla, kde oslovila místní obchodní oddělení. Žádný ze zaměstnanců o chybějících vstupenkách nic nevěděl. Po domluvě s vedoucím oddělení byly lístky zaevidovány a jejich odhadovaná cena vyčíslena na 300 tisíc korun. O události strážníci vyrozuměli Policii ČR.

Kostel Povýšení sv. Kříže ve Veselí nad Lužnicí skrývá Boží hrob

Prazskenovinky.cz informovala  Irena Seifertová, vedoucí Kanceláře ředitele Městské policie hl.m.Prahy.

(jv,prazskenovinky.cz foto:mp)