Svátek má: Václav

Regiony

Velikost textu:

Strážníci v terénu aktivně nabízejí pomoc lidem bez domova

Strážníci v terénu aktivně nabízejí pomoc lidem bez domova

Noční teploty se pomalu dostávají pod bod mrazu a začíná tak kritické období pro lidi bez domova. Strážníci opět začali nabízet pomoc. Kromě nocleháren končí tito lidé někdy v nemocnici, někdy na záchytce.

Muž pro silnou opilost byl odvezen na záchytku
9. prosince 2019 - 12:30

Pomoc ale mohou strážníci nabízet jen tomu, kdo o ni stojí. Proto i preventivní kontrola a probuzení hlídkou může vést k záchraně života.


Hlídky strážníků v noci ze čtvrtka na pátek kontrolovaly v pravidelných intervalech místa, o kterých vědí, že se tam scházejí lidé bez domova. Jedna z nich se zaměřila na okolí Hlavního nádraží a Vrchlického sady. Většina oslovených ale nabídku na nocleh v teple odmítla, v jednom případě musel být muž pro silnou opilost odvezen na záchytku. Byl tak promrzlý, že nebyl schopen sám nastoupit do převozového vozidla a strážníci mu museli pomoci.

 
„Pokud v  mrazivém počasí uvidíte ležet, spát nebo netečně sedět na ulici člověka, a nemusí být nutně bez domova, je dobré ho oslovit, nebo zavolat na tísňovou linku 156 a strážníci ho zkontrolují.  Pokud ale dotyčná osoba není v dobrém zdravotním stavu, je nutné okamžitě kontaktovat záchrannou službu na lince 155," vyzývá Irena Seifertová, tisková mluvčí Městská policie hlavního města Prahy.

(jv,prazskenovinky.cz,foto:mppraha)