Svátek má: Ivona

Regiony

Velikost textu:

Strážníci společně s mladíky zachránili lidský život

Strážníci společně s mladíky zachránili lidský život

V nepřímé masáži srdce vystřídali pražští strážníci mladíky a s oživováním jednapadesátiletého muže pokračovali až do příjezdu záchranářů. Ti navázali odbornou pomocí a muže následně převezli do nemocnice.

Ilustrační foto
17. července 2018 - 12:30

Skvěle zafungovala spolupráce záchranné služby a městské policie při záchraně života. V neděli ráno požádala záchranná služba o vyslání hlídky městské policie do ulice V Kolkovně v Praze 1, kde se měl nacházet kolabující muž. Strážníci dorazili na místo za rekordní 2 minuty a okamžitě vystřídali mladíky, kteří do té doby prováděli podle pokynů operátorky záchranné služby nepřímou masáž srdce.

Protože automatický externí defibrilátor nedoporučil výboj, pokračovali strážníci v masáži a po chvíli začal postižený jednapadesátiletý muž slabě dýchat. Muže se srdeční akcí předali do odborné péče záchranářů.

Obušek strážníků zachránil život třem psům uvězněným ve vozidle

Společný projekt  FIRST RESPONDENT zvyšuje šanci resuscitovaných. Pokud existuje možnost rychlejšího dojezdu, je k pacientovi s náhlou zástavou oběhu vyslána, kromě posádek záchranářů v sanitních vozech, i autohlídka městské policie s automatickým externím defibrilátorem. Defibrilátory jsou vybaveny vozidla zajišťující linku tísňového volání 156.

Prazskenovinky.cz informovala Irena Seifertová z Městské policie hlavního města Prahy.

(jv,prazskenovinky.cz foto:arch.mp)