Svátek má: Alexandra

Regiony

Velikost textu:

Strážníci městské policie opět střeží přechody u škol

Strážníci městské policie opět střeží přechody u škol

Na základě pokynů ředitele městské policie a radního pro bezpečnost strážníci v Praze posílili v novém školním roce dohled nad přechody v okolí škol.

Ilustrační foto
4. září 2018 - 12:30

Akce se účastní i vybraní příslušníci Policie ČR, ve výsledku se jedná o několik set policistů a strážníků.

Pro akci, která se za poslední roky stala již zavedeným pravidlem, je vždy speciálně vyčleněno několik stovek městských strážníků. „Na konci školního roku i s jeho začátkem se u dětí velmi výrazně projevuje nepozornost. Buď už myslí na prázdniny, nebo se za nimi ještě ohlížejí. Podobně si i řidiči v září musí opětně přivyknout mnohem vyšší frekvenci pohybu v okolí všech školských zařízení,“ uvedl Libor Hadrava, radní hlavního města Prahy pro bezpečnost a prevenci kriminality.

„Proto tradičně v rámci studijního období posilujeme dohled nad přechody u škol. Strážníci městské policie dohlížejí na to, aby školáky a studenty ochránili před závažnými riziky případné dopravní nehody,“ doplnil radní Hadrava.


Ve spolupráci s Městskou policí hlavního města Prahy jsou rovněž na začátku nového školního roku rozdávány balíčky pro prvňáčky. Ty obsahují mimo jiné i bezpečnostní prvky v podobě reflexních pásků a přívěsků a dalších věcí, které přispívají ke snížení jejich ohrožení v dopravním provozu.

Prazskenovinky.cz informoval Magistrát hlavního města Prahy.

(jv,prazskenovinky.cz foto:arch.mhmp)