Svátek má: Darina

Regiony

Velikost textu:

Strážníci a policisté odhalili taxikáře, který měl zákaz řízení

Strážníci a policisté odhalili taxikáře, který měl zákaz řízení

Krátce po půlnoci požádala hlídka Policie ČR strážníky ze specializované skupiny Taxi o součinnost při kontrole řidiče taxislužby.

Ilustrační foto
12.březen 2017 - 12:30

Vozidlo bylo osazeno rozsvícenou střešní svítilnou a opatřeno taxametrem. Při kontrole dokladů však strážníci zjistili, že muž nemá průkaz řidiče taxislužby a osvědčení o složených zkouškách z místopisu. Byl mu pravomocně uložen příslušným správním orgánem zákaz činnosti spočívající v zákazu přepravy osob. Protože muž i přes zákaz prokazatelně vykonával tuto činnost, hlídce předložil i záznamy o  přepravě, strážníci ho pro podezření ze spáchání trestného činu omezili na osobní svobodě a  předali ho Policii ČR k dalšímu opatření.


Další opilec za volantem brázdil ulice metropole
Cizince pod vlivem alkoholu odhalila hlídka městské policie ve středu v noci v Obilní ulici. Řidič na sebe upozornil průjezdem zákazu vjezdu. Krom toho, že nadýchal více než jednu a půl promile, strážníci zjistili, že má vysloven zákaz řízení motorových vozidel.

Ve středu krátce po druhé hodině ráno prováděli strážníci z Prahy 5 kontrolní činnost v pražských Lipencích. V Obilní ulici si všimli osobního vozidla, jehož řidič vjel do zákazu vjezdu. Strážníci ho proto zastavili a zjistili, že vozidlo má propadlou technickou prohlídku, řidič vykazuje známky požití alkoholu a navíc mu byl vysloven zákaz řízení motorových vozidel. Provedenou dechovou zkouškou strážníci cizinci následně naměřili více než jednu a  půl promile. Pro podezření ze spáchání několika trestných činů ho strážníci předali Policii ČR.

 (jv,prazskenovinky.cz,foto:arch.)