Svátek má: Václav

Regiony

Velikost textu:

Skauti z Prahy 8 získají novou klubovnu

Skauti z Prahy 8 získají novou klubovnu

Novou, útulnou klubovnu budou moci už na jaře 2021 využívat desítky skautů z Prahy 8. Staveniště v areálu MŠ Dolákova bylo v těchto dnech předáno realizační firmě.

Vizualizace
4. srpna 2020 - 12:30

Klubovna byla jednou z priorit vedení radnice, které se podařilo na realizaci získat i potřebné financování v podobě dotace od Magistrátu hl. města Prahy. Celkové náklady na klubovnu jsou 19 mil. Kč (dotace od Hl.m.Prahy činí necelých 60 %).

„Plníme slib, jak se ostatně u Skautů děti učí. Oddíl Stopaři získá krásné a inspirativní zázemí, navíc se povedlo využít prostor po nefunkční sauně," vysvětluje radní Tomáš Hřebík, podle kterého bude kapacita klubovny 40 dětí ve věku 6-12 let a 2 vedoucí a nabídne vedle prostor k tvůrčím aktivitám rovněž sociální zázemí nebo kuchyňku.

Koncepce byla od počátku řešena s vedením Skautů z Prahy 8. Patrová stavba podle projektu Atelieru Tecl je navržena s ohledem na využití objektu a okolní prostředí. Je zde použit industriální motiv budovy s doplňujícími dřevěnými prvky jak v exteriéru, tak v interiéru. Industriální řešení se objevuje zejména betonovým vzhledem fasády 1.NP či železobetonovými stropy s přiznaným otiskem bednění v interiérech.Podle místostarosty Prahy 8 Tomáše Tatranského budou po dokončení klubovny ideální podmínky pro nábor dalších malých skautů: „Soustavně usilujeme o podporu volnočasových aktivit pro děti v naší městské části. A jsme moc rádi, kolik klubů, oddílů nebo kroužků u nás působí. Domnívám se, že jsme v tomto směru jedna z nejaktivnějších lokalit v Praze."

Prazskenovinky.cz informoval Mgr. Martin Šalek, tiskový mluvčí Úřadu městské části Praha 8.

(jv,prazskenovinky.cz foto:úmč praha 8)