Svátek má: Státní svátek

Regiony

Velikost textu:

Sedmý ročník turnaje SENzačních SENiorů ve stolním tenisu

Sedmý ročník turnaje SENzačních SENiorů ve stolním tenisu

„Jednou z nejvýraznějších seniorských sportovních akcí bývá každoroční Lednový turnaj SENzačních SENiorů, který se koná pravidelně koncem ledna v Komunitním centru Prádelna“ uvádí radní JUDr. Petr Lachnit.

Z turnaje
4. ledna 2020 - 18:02

„Turnaj letos proběhne již posedmé a to ve dnech 27. a 29. ledna 2020, přičemž ve středu budou vyhlášeni vítězové všech kategorií“, dodává Petr Lachnit. 

Akci si organizují sami senioři, pouze v koordinaci s pracovníky Komunitního centra Prádelna, přihlášení účastníci jsou zařazeni do hracích tabulek a kategorií – dvouhra muži/ženy, čtyřhra muži/ženy/smíšená. Turnaje se účastní především senioři, kteří navštěvují pravidelně hernu stolního tenisu v Komunitním centru Prádelna v pondělí a ve středu, nicméně se může přihlásit i jiný hráč – senior z Prahy 5, a to nejpozději do 17. ledna. Ovšem kapacita je omezena a přihlášky se uzavírají v polovině ledna. Turnaj podpoří svými produkty také významný partner komunitního centra Pivovar Staropramen.

Stolní tenis představuje jednu z prvních seniorských aktivit od samotného vzniku Komunitního centra Prádelna, která oslovila seniory z okolí a spolu s kurzy práce s počítačem dala impulz k rozvoji komunitního centra do dnešní podoby. Již v roce zde 2012 vznikla zmiňovaná herna stolního tenisu, jež funguje dodnes, a kolem níž se utvořila komunita seniorů aktivně se věnujících stolnímu tenisu. A jelikož právě neorganizovaní senioři – pravidelní návštěvníci se zapojili od samého začátku do projektu Senzační Senioři Nadace Charty 77, nese tento turnaj jeho jméno. Zároveň je důležité připomenout dvě nejvýraznější osobnosti se stolním tenisem v komunitním centru spojené. První je zakladatel herny stolního tenisu pan Miroslav Jiskra, druhý jeho následovník a systematický organizátor pan Václav Svoboda. Lednový turnaj tak svým způsobem představuje i poctu a poděkování „im memoriam“ oběma zakladatelům oblíbené seniorské sportovní aktivity v komunitním centru.„Letos již posedmé budu předávat diplomy vítězům i poraženým hráčům v tradičním Lednovém turnaji SENzačních SENiorů ve stolním tenise. Každoročně se na to velmi těším, protože z účastníků přímo srší energie a radost z pohybu. Zároveň je také každý rok znatelná zvyšující se úroveň a technická vyhranost jednotlivých hráčů, samotný turnaj už získal určité renomé. To mi jenom potvrzuje přínos a význam existence Komunitního centra Prádelna pro široké spektrum návštěvníků z řad seniorů.“, říká JUDr. Petr Lachnit, radní MČ Praha 5, který pravidelně přebírá nad „Lednovým turnajem SENzačních SENiorů v Komunitním centru Prádelna“ záštitu.

(red,prazskenovinky.cz,foto:pl)