Svátek má: Vavřinec

Regiony

Velikost textu:

Se sprejery se roztrhl pytel

Se sprejery se roztrhl pytel

V Modřanech sprejovali mladíci na zastávku MHD a okno autobusu, v Kobylisích pro změnu na zeď garáže. Všechny výtečníky zadrželi strážníci.

Práce sprejerů
7. ledna 2020 - 12:30

Autobus č. 139 pronásledovali strážníci z Prahy 12. Měli se v něm nacházet 3 mladíci, kteří posprejovali zastávku MHD „Labe“. Při jízdě autobusem stačil jeden z mladíků navíc pomalovat také okenní tabulku. Na jedné z dalších zastávek mladíci vystoupili a dali se na útěk. Hlídkám ale neutekli. Mladíci ve věku 20, 24 a 29 let svorně tvrdili, že i když mají ruce od barev a u sebe spreje, tak své umění zvěčňovali pouze na legálních plochách.

To 22 letého sprejera zastihla autohlídka strážníků právě ve chvíli, kdy vytvářel nápis na zeď podzemních garáží v Kobylisích. I tento mladík se pokusil o útěk, ale na výzvu strážníků  se zastavil a začal spolupracovat. V igelitové tašce měl šest sprejů s různými barvami.

Všechny čtyři muže strážníci předali pro podezření ze spáchání trestného činu poškozování cizí věci kolegům ze státní policie k dalšímu opatření.


Minuty strachu zažil cizinec, kterému zůstala v tramvaji dcera. Na strážníky se obrátil muž z Velké Británie s tím, že mu v tramvaji číslo 6 zůstala 5 letá dcera.  Strážníci jim rychle pomohli ke šťastnému shledání.  Vystrašeného děvčátka se v tramvaji naštěstí ujala všímavá cestující.

Pětiletá holčička cestovala sama tramvají od stanice metra Nádraží Holešovice do stanice metra Palmovka. Během cesty si vystrašeného a uplakaného děvčátka všimla spolucestující žena. Ta ji na Palmovce předala zaměstnanci Dopravního podniku. Její zoufalý otec se mezitím obrátil s žádostí o pomoc na strážníky. Hned na to se rozjela rychlá akce. Jedna hlídka vyrazila za tramvají a druhá mezitím zjišťovala informace od otce. Na stanici Palmovka na hlídku už mávala žena, která se dívky ujala. Hlídka pak vyrozuměla své kolegy a ti na místo vzápětí přivezli také šťastného tatínka.

Prazskenovinky.cz informovala Irena Seifertová z Městské policie hlavního města Prahy.

(jv,prazskenovinky.cz foto:mp)