Svátek má: Ester

Regiony

Velikost textu:

Rozdíl mezi účelovou a neúčelovou půjčkou

Rozdíl mezi účelovou a neúčelovou půjčkou

Současný úvěrový trh vám nabízí spoustu možností, jak přijít k penězům v okamžiku, kdy je nejvíce potřebujete.

Ilustrační foto
28. února 2018 - 13:54
(Komerční sdělení)

Pokud pomineme produkty typu kontokorent, kreditní karta apod., největší zájem je samozřejmě o klasické půjčky.

V jejich případě lze narazit na dvojí dělení.
  • Účelové půjčky
  • Neúčelové půjčky

Pro účelovou půjčku běžte do banky
První variantou je účelový úvěr. Ten si zkuste půjčit v bance, protože právě ty disponují jejich nejširší nabídkou. Výjimkou bezpochyby nejsou ani nebankovní společnosti. Jak už název tohoto produktu prozrazuje, při žádosti o peníze musíte dopředu sdělit účel, k jakému vám finance poslouží. Takže například nákup automobilu, modernizace obydlí nebo výstavba celého rodinného domu.

Ano, to může být pro někoho možná svazující, ale na druhou stranu to přináší i podstatné výhody. Účelové půjčky jsou obvykle spojeny s nižšími úrokovými sazbami a delším splátkovým obdobím.

Neúčelové nebankovní půjčky
Jestliže vám přijde svazující bance dokládat faktury s profinancovanými částkami, zvolte nebankovní půjčku. Je pravdou, že s ní bude spojen trochu vyšší úrok, na druhou stanu se domůžete onoho požadovaného bezúčelového charakteru.

V okamžiku, kdy vám takové peníze dorazí na bankovní účet, můžete je utratit za cokoliv chcete, aniž byste se komukoliv zpovídali. A právě v tom tkví kouzlo neúčelového úvěru. Mnohdy ani nepřijdete o přidružené služby, které nabízí půjčky účelové. Jsou to například mimořádné splátky, pojištění schopnosti splácet, předčasné splacení atd.

Zkuste si porovnat všechny nabídky
Abyste se o těchto slovech přesvědčili na vlastní kůži, pak je tu nejjednodušší způsob. Nebojte se porovnat nabídky na internetu. Tento úkon vám zabere jen velice málo času a vycházet budete ze stále aktualizovaných údajů. Ihned na první pohled zjistíte, jaké řešení je vhodné právě pro vás.

Porovnání půjček byste měli provádět jen u zkušených odborníků, mezi které se již dlouhou dobu řadí internetový portál Půjčka-dnes.cz. Právě tam se vám dostane pohodlné možnosti srovnat jednotlivé produkty na základě nejrůznějších kritérií.
  • Úroková sazba
  • Hodnota RPSN
  • Velikost úvěru
  • Délka splatnosti

(red,prazskenovinky.cz,foto:pl)