Svátek má: Miloš

Regiony

Velikost textu:

Rodiče novorozenců Prahy 15 mohou nově svému dítku zasadit strom!

Rodiče novorozenců Prahy 15 mohou nově svému dítku zasadit strom!

Rada MČ Praha 15 schválila ve středu 20. března nový projekt s názvem Stromy života.

Ilustrační foto
23. března 2019 - 12:30

Díky projektu mohou rodiče nových občánků Hostivaře a Horních Měcholup ve vybraných lokalitách pro své dítě sami zasadit strom, který bude připomínat vzácný okamžik života, zrození jejich potomka.

Nový projekt má podle radních sloužit nejen k prohloubení vztahu rodičů s dítětem, ale také ke zkvalitnění životního prostředí. K výsadbě vybrala radnice městské části tři lokality: pozemek pod bytovým domem Bolevecká, pozemek při ulici U Průseku a pozemek při ulici K Horkám.

Radnice také předurčila druhy stromů vhodných k vysazení v našich podmínkách. Rodiče si tak mohou vybrat mezi lípou srdčitou, bukem lesním, dubem letním, jasanem ztepilým, javorem červeným, mandžuským, jasnolistým nebo mléč. Pokud upřednostňují ovocný strom, zvolit lze i jabloň, hrušeň nebo slivoň. V nabídce jsou ale i méně rozšířené druhy listnatých stromů jako je jírovec maďal nebo jerlín japonský.


Pokud si občané Prahy 15 vyberou tuto netradiční cestu vítání nových občánků, zavazují se zároveň i k tomu, že o svůj nově zasazený strom budou minimálně po dobu následujících tří let pečovat, například ho dle možností a potřeby budou pravidelně zalévat. Tato forma vítání občánků je samozřejmě dobrovolná, přihlásit se lze stejně jako k tradičnímu vítání v obřadní síni radnice vyplněním formuláře, který je dostupný na oficiálním webu městské části.

Prazskenovinky.cz informovala Karolína Skrčená za ÚMČ Praha 15.

(jv,prazskenovinky.cz foto:arch.)