Svátek má: Michal

Regiony

Velikost textu:

Rekonstrukce hotelu InterContinental přilákala desítky lidí

Rekonstrukce hotelu InterContinental přilákala desítky lidí

Veřejnosti byla představena proměna pražského hotelu InterContinental a jeho okolí. Na prezentaci budoucích změn Pařížské ulice přišly desítky lidí.

Vizualizace hotelu InterContinental
20. ledna 2020 - 12:30

Rekonstrukce ikonického hotelu InterContinental a razantní změna jeho okolí bude patřit v následujících letech k nejviditelnějším pražským projektům. Architekt Marek Tichý z autorského týmu TaK archtekti veřejně prezentoval, jak by mohl hotel a jeho okolí v „novém kabátu“ vypadat.

Veřejné prezentace se účastnily desítky zájemců. Ti mohli zároveň vyplnit dotazník a ohodnotit jednotlivé části projektu. „Diskuze s občany je v prvopočátcích každé výstavby přínosná. Je důležité, aby se vedla konstruktivně, jelikož místní obyvatelé často zachytí detaily, které architekt nevidí. Jsem rád, že InterContinental je v rukách lidí, kteří mají k Praze 1 dlouholetý vztah a diskuze s občany se nebojí,“ vysvětluje 1. náměstek primátora hl. m. Prahy Petr Hlaváček.

Podle architekta Tichého byly první reakce veřejnosti vesměs pozitivní. „Od začátku jsme se soustředili na veřejný prostor, který je v dnešní podobě nevzhledný. Chceme ten prostor významně rozšířit, prodloužit Pařížskou ulici a propojit ji s Dvořákovým nábřežím až k Vltavě. Všechno s důrazem na to, aby to byl atraktivní prostor pro veřejnost. Proto má projekt pracovní název Staroměstská brána,“ říká architekt Marek Tichý.

Hotel InterContinental ovládla začátkem loňského roku investiční společnost R2G tuzemských miliardářů Oldřicha Šlemra, Pavla Baudiše a Eduarda Kučery. Provoz hotelu letos převezme luxusní řetězec Fairmont, který je součástí hotelové skupiny Accor a pod jeho taktovkou se bude konat rekonstrukce hotelu.

„Je třeba také říct, že jsme ve fázi návrhu. Finální proměna tohoto prostoru může nakonec vypadat významně jinak. Rád bych ovšem občany ujistil, že budova nebude mít takovou podobu, kterou v minulosti prezentoval například web Novinky.cz,“ dodává Tichý.

Projekt úpravy okolí hotelu pak počítá s rozšířením veřejného prostoru a vytvořením tunelu skrz val nábřeží s pěší zónou až k Vltavě. Autoři projektu také slibují zklidnění dopravy a chaotického parkování na piazzettě vedle hotelu, kde má vyrůst i menší komerční budova navazující na zástavbu Pařížské ulice.„Vítáme otevřenost investora, který chápe význam místa, ve kterém se hotel nachází. Těší mě, že se čím dál více začínáme starat o centrum Prahy. Proměna hotelu InterContinental se řadí mezi mnoho dalších projektů, které mají za cíl z centra Prahy udělat příjemnější místo pro všechny občany a návštěvníky,“ říká na závěr Ondřej Boháč, ředitel Institutu plánování a rozvoje hl. m. Prahy.

Po komplexní rekonstrukci se kultovní hotel otevře pod novým názvem odkazujícím na hotelovou restauraci Golden Prague Hotel.

Pražskénovinky.cz informoval Vít Hofman, tiskový mluvčí Magistrátu hl. m. Prahy.

(jv,prazskenovinky.cz,foto:mhmp)