Svátek má: Marek

Regiony

Velikost textu:

První chytrá lavička na dvanáctce

První chytrá lavička na dvanáctce

Na konci června byla instalována v Central parku na Obchodním náměstí v Praze 12 chytrá lavička, jedná se o jednu z prvních v Praze a vůbec první na dvanáctce.

Chytrá lavička
12.červenec 2017 - 12:30

Speciálně vybavená lavička neslouží jen k odpočinku v letním parnu, ale nabízí mnoho technických vychytávek.

„Umožňuje dobít telefon a tablet, připojit se k internetu, zjistit aktuální teplotu a vlhkost vzduchu nebo množství oxidu uhličitého v ovzduší," popisuje radní pro životní prostředí a IT Prahy 12 Robert Králíček, který má projekty v rámci konceptu Smart Prague na starosti.

Je to jedna z prvních solárních laviček instalovaných městskou společností Operátor ICT v Praze. Lavička je napájena pomocí solárních panelů, kromě senzorů na CO2, vlhkost vzduchu a teploty obsahuje dva voděodolné USB porty, tři USB kabely, dvě bezdrátové nabíječky a Wi-Fi hotspot, který bude obyvatelům Prahy 12 zprovozněn do 14 dnů. K dispozici je i LED osvětlení a nouzové tlačítko, které v případě potřeby přivolá pomoc, vše je vyrobeno v anti-graffiti provedení.


V rámci chytrého města chystá Praha 12 další projekty, které zpříjemní využívání moderních technologií či zjednoduší komunikaci s úřadem. Již od ledna funguje mobilní aplikace Prahy 12, kterou si obyvatelé dvanáctky hojně stahují a využívají ke komunikaci s úřadem.

Prazskenovinky.cz informovala Ing. Radka Černá za úřad MČ Praha 12.

(jv,prazskenovinky.cz foto:p12)