Svátek má: Slavomír

Regiony

Velikost textu:

Projekt Senior akademie uspěl v další městské části

Projekt Senior akademie uspěl v další městské části

Aktuální ročník Senior akademie v Praze 13 vyvrcholil ve středu na půdě místní radnice.

Předání certifikátu úspěšným absolventům
18. května 2018 - 12:30

Předání certifikátu jeho úspěšným absolventům se účastnil i pražský radní pro bezpečnost a místní zastupitel Libor Hadrava. Ten projekt osobně a dlouhodobě podporuje.

„Slavnostní završení studia předčilo moje očekávání. Zaznamenali jsme rekordní počet absolventů a z nich naprostá většina se může pyšnit stoprocentní docházkou. Potvrdil jsem si, že tato prospěšná myšlenka nese svoje ovoce. Musím proto poděkovat preventistům z Městské policie hlavního města Prahy, kteří společně se zodpovědným studijním přístupem pražských seniorů mají na úspěchu tohoto projektu velkou zásluhu,“ uvedl radní Hadrava.

Senior akademie je cyklus vzdělávacích programů prevence kriminality zaměřený na ochranu života, zdraví a majetku před kriminalitou. Primárně se zaměřuje zejména na občany seniorského věku, kteří se v rámci programu blíže seznamují s problematikou prevence osobního bezpečí.

Pro potřebu svou i svých blízkých získávají základní poznatky z oblasti zabezpečení majetku i bezpečnosti v provozu metropole. Seznamují se základy právního vědomí, nutné obrany a krajní nouze, kriminalistikou, mimořádnými událostmi, první pomocí nebo požární ochranou.

Kampaň ke zlepšení ohleduplnosti cyklistů, motoristů a chodců

Získávají rovněž funkční nástroje, jak se chránit před domácím násilím, nebo tzv. „šmejdy“ a podvodně jednajícími pachateli trestné činnosti. Součástí studia jsou také exkurze - například do Útulků pro opuštěná zvířata, Centrálního operačního střediska MP hl. m. Prahy nebo do Muzea policie České republiky.

Prazskenovinky.cz informoval Magistrát hlavního města Prahy.


(jv,prazskenovinky.cz foto:mhmp)