Svátek má: Justýna

Regiony

Velikost textu:

Proč půjčka bez doložení příjmu zavání průšvihem?

Proč půjčka bez doložení příjmu zavání průšvihem?

Půjčka je jen pro ty, co na ni mají. Nezní vám to jako nesmysl? Nač se zadlužovat, když netrpím nedostatkem financí?

Ilustrační foto
26. dubna 2021 - 14:07

Jenže jít do úvěru bez peněz zavání akorát tak pořádným průšvihem. Proč jsou peníze při schvalování úvěru důležité a proč jsou půjčky bez doložení příjmu tabu?

 Je už to nějaký ten pátek, co musí všichni úvěroví poskytovatelé, ověřovat bonitu žadatele. Tato podmínka platí jak pro nebankovní společnosti, tak i pro banky, pakliže by to chtěl někdo obejít, může se dočkat ukončení činnosti a odebrání licence od České národní banky.

Prověření příjmů klienta má za cíl zjistit, zda je daný člověk úvěruschopný. Tím se eliminuje riziko ztráty peněz pro věřitele a zároveň se předejde předlužení žadatele, které může vézt k existenčním problémům a vyústit až v exekuci. Avšak je pravdou, že ani ověření bonity, kalkulačka půjček a důkladný propočet a plánování nemusí zaručit, že se dlužník do finančních potíží skutečně nedostane.

Doložte příjmy a získejte výhodnější úvěr

Chtít si půjčit, když v kapse nemám ani vindru, je špatný nápad. Žijete-li od výplaty k výplatě a mnohdy už týden před výplatní páskou nemáte, z čeho žít, pak vám nepomůže ani půjčka bez doložení příjmu. Takovou finanční krizi je zapotřebí řešit zcela jinak než úvěrem.

Pokud vám naopak i po zaplacení všech nezbytných výdajů zbývá ještě slušná částka na úspory, je možné o půjčce uvažovat. V takovém případě se ale není nutné při výběru úvěru zaměřovat jen na ty, které jsou bez doložení příjmu. Čím víc totiž věřiteli necháte nakouknout pod pokličku, tím lepších podmínek se můžete dočkat. Benevolence při sjednávání vede jen k tvrdším krokům, což snadno zjistíte i při porovnání půjček na internetu.

 

Půjčku jedině s přebytkovým rozpočtem

Do zadlužení je zapotřebí jít s rozvahou. Půjčit si deset tisíc na novou ledničku, protože nedisponujete takovou rezervou, je možné za předpokladu, že víte, že budete po dobu splácení v přebytku, tudíž budete mít na zaplacení několika pravidelných splátek. Úvěr pomáhá rozložit větší výdaj, na který aktuálně chybí peníze, na několik menších výdajů, které lze i s nižšími příjmy zvládnout.

Půjčka ale musí být vždy smysluplná, proto zapomeňte na dluh kvůli exotické dovolené, velkolepé svatbě, bohatým Vánocům, nejnovější elektronice či luxusním šperkům. Tyto nadstandardy se nevyplatí rozdělovat do menších výdajů, je lepší si na ně našetřit.

 

Pakliže půjčka dává smysl a máte na její splacení, nemusíte se obávat ani nebankovních poskytovatelů, zapotřebí je jen volit ty ověřené. Nabídku těch férových najdete na stránkách https://www.pujcka.co/nebankovni-pujcky, kde si snadno porovnáte úvěry ve vámi požadované částce, stačí si potřebnou půjčovanou sumu nastavit.

(red,prazskenovinky.cz,foto:pl)
Koalice SPOLU podpořila tři kandidáty na post prezidenta republiky. Koho byste podpořili vy?