Svátek má: Eliška

Regiony

Velikost textu:

Primátor Bohuslav Svoboda navštívil Prahu 4

Primátor Bohuslav Svoboda navštívil Prahu 4

Primátor Bohuslav Svoboda řešil v Praze 4 zakrytí Spořilovské spojky i podporu sportu.

Primátor Bohuslav Svoboda navštívil Prahu 4
9. června 2023 - 12:30

Primátor hl. m. Prahy Bohuslav Svoboda pokračuje návštěvách městských částí, které avizoval při svém nástupu do funkce. Ve středu 7. června 2023 byla na řadě Praha 4, kde pražský primátor s vedením radnice jednal o dopravní, sportovní i bezpečnostní problematice této nejlidnatější městské části.

Návštěva započala na historické Nuselské radnici, kde jej přivítal starosta městské části Praha 4 Ondřej Kubín společně s dalšími představiteli radnice a úřadu. Po setkání ve společenském sále radnice následoval přesun směrem ke Spořilovské spojce.

„Současné vedení města chápe problém, který tato důležitá dopravní tepna způsobuje lidem v okolní zástavbě. Hluk, emise, prach i vibrace, jejichž je provoz na Spořilovské spojce zdrojem, měly být už dávno řešeny, například jejím zakrytím. Považujeme to za jednu z dopravních priorit,“ komentoval situaci primátor hl. m. Prahy Bohuslav Svoboda.

Rada hl. m. Prahy nedávno schválila vyčlenění finančních prostředků na zpracování projektové dokumentace, což by mělo přípravu zakrytí spojky na Spořilově v délce přibližně 800 metrů urychlit. Nad zastřešenou tunelovou částí by měl vzniknout nový multifunkční prostor.

Poté následoval přesun do sportovně rekreační zóny Braník. Se zástupci největšího baseballového a softballového klubu v Česku - Eagles Praha – probíral primátor možnosti dalšího rozvoje tohoto sportoviště, které se nachází mezi Jižní spojkou a Branickou ulicí. Hlavním problémem atraktivního areálu s pěti hřišti je, že z velké části leží na soukromých pozemcích. „Pokusíme se jednat s vlastníky o směně těchto pozemků,“ uvedl primátor Bohuslav Svoboda.

V rámci areálu jsou i kurty tenisového klubu Konstruktiva a pozemek hlavního města, který by byl vhodný pro výstavbu sportovní haly. „Líbila by se nám zde výstavba multifunkční sportovní haly, kterou Praha 4, jako nejlidnatější městská část, opravdu postrádá. Vznikl by tak prostor pro rozmanité množství sportů, mimo jiné florbal, volejbal nebo další pohybové kroužky,“ prohlásil starosta Prahy 4 Ondřej Kubín.

Závěr návštěvy patřil pasáži u stanice metra Budějovická, která je i po částečné rekonstrukci stále v neutěšeném stavu. Průchod zde byl před několika lety omezen a po určitou dobu dokonce kvůli havarijnímu stavu terasy nad jižním vestibulem i zcela uzavřen.

„Pasáž, která spojuje jižní a severní vestibul metra společně s okolními ulicemi, vyžaduje dlouhodobé a komplexní řešení. Nejen z estetických, ale i z bezpečnostních důvodů, což se týká například rozvolněné dlažby,“ vysvětlil pražský primátor Svoboda.

„Praha 4 je nejlidnatější městskou částí a rozlohou druhou největší, máme se čím pochlubit, ale také máme řadu problémů, které bez přispění hlavního města sami nemůžeme vyřešit,“ shrnul návštěvu starosta Ondřej Kubín a dodal: „Jsem proto rád, že jsme mohli pana primátora s některými z nich, jako je například dopravní zatížení na Spořilově nebo neutěšený stav pasáže na Budějovické, přímo na místě seznámit.“Bohuslav Svoboda slíbil po svém zvolení primátorem Prahy návštěvu všech městských částí. Zavítal již do Prahy 1,3, 4 a 10, navštívil také Běchovice, Dolní i Horní Počernice. Návštěvy dalších městských částí budou následovat.

Informoval Magistrát hl. m. Prahy.

(jv,prazskenovinky.cz foto:mhmp)Pakliže jste volili Petra Pavla za prezidenta, učinili byste tak dnes znovu?

Ano
transparent.gif transparent.gif
30%
Ne
transparent.gif transparent.gif
42%
Nevím
transparent.gif transparent.gif
28%