Svátek má: Josef

Regiony

Velikost textu:

Pražští strážníci zadrželi podezřelého mladého cizince

Pražští strážníci zadrželi podezřelého mladého cizince

Dvojice mladíků na sebe upozornila konzumací alkoholu na Václavském náměstí, v místech, kde je to zakázáno. Jeden z mladíků, vyhodil na zem dva sáčky s neznámou krystalickou látkou. Případ dále šetří policisté.

Ze zásahu
14.květen 2017 - 12:30

Včera v noci prováděli strážníci z obvodního ředitelství Městské policie Praha 1 kontrolní činnost na Václavském náměstí, kde si všimli dvojice mladíků, kteří popíjeli alkohol v místech, kde je to vyhláškou zakázáno. Hlídka je vyzvala k předložení dokladů, aby mohla přestupek projednat. Jeden z dvojice mladíků však odmítal spolupracovat, a když se ho hlídka rozhodla předvést na Policii ČR, začal být agresivní a pokusil se z místa odejít. Když se mu to nepodařilo, vyndal z kapsy bundy  dva sáčky s neznámou bílou krystalickou látkou a  odhodil je na zem.

Strážníci ho pro podezření ze spáchání trestného činu omezili na osobní svobodě a celou událost předali Policii ČR. Druhému cizinci byla uložena bloková pokuta.


Muž rozbil skleněnou výplň zastávky
Ve středu odpoledne přijali strážníci z Prahy 10 oznámení, že neznámý muž rozbil skleněnou výplň autobusové zastávky v ulici U Slávie. Oznamovatel na místě strážníkům sdělil, že mladík měl po rozbití skla nastoupit do autobusové linky č. 135. Hlídce také sdělil jeho přesný popis. Strážníci autobus dojeli a podezřelého muže ztotožnili. Ten hlídku dobrovolně následoval zpět na místo události. Muž se k rozbití zastávky přiznal, strážníci ho proto omezili na osobní svobodě a přivolali na místo Policii ČR. Ta si celou věc převzala k dalšímu opatření.

Strážníci nalezli dva opilé chlapce. Jeden byl pro silnou opilost převezen do nemocnice
Ve středu odpoledne přijali strážníci z Prahy 5 oznámení, že v ulici Sídliště se nacházejí dvě děti, zjevně pod vlivem alkoholu. Strážníci u přilehlé železniční trati skutečně nalezli dva zjevně opilé chlapce. Ti se přiznali, že vypili láhev vodky. Hlídka jim orientační dechovou zkouškou naměřila bezmála 1 a 1,5 promile. Strážníci na místo přivolali záchrannou službu. Ta opilejšího z nezletilých mladíků převezla do jedné z pražských nemocnic.  Druhé dítě si převzala matka. Celou věc dále šetří Policie ČR.

O případech Prazskenovinky.cz Bc. Jan Čihák, tiskový mluvčí Městské policie hlavního města Prahy.

 (jv,prazskenovinky.cz,foto:mppraha)