Svátek má: Johana

Regiony

Velikost textu:

Pražští strážníci řešili buskera-pouličního umělce

Pražští strážníci řešili buskera-pouličního umělce

Busking, tedy pouliční umění, ať už hudební, divadelní nebo třeba artistické, upravuje v metropoli vyhláška. Díky novele došlo ke zpřesnění a částečně i zpřísnění pravidel na území pražské památkové rezervace.

Ilustrační foto
5. května 2019 - 12:30

Smyslem bylo ochránit rezidenty před nadměrným hlukem a zároveň zajistit kvalitní pouliční produkci v Praze. Díky těmto opatřením si Pražané na akustický busking v loňském roce přestali stěžovat. Před úpravou byl často diskutovaným tématem a častým námětem ke stížnostem. Přesto čas od času k porušení vyhlášky dojde.

Busker hrající na kytaru na Václavském náměstí porušil vyhlášku tím, že nedodržel produkci v předepsanou hodinu. Muž měl navíc u sebe tři psy bez náhubků.

Na výzvu strážníků k prokázání totožnosti muž zareagoval slovy: „Nechte mě bejt, běžte pryč, akorát tady překážíte. Ty psi vás pokoušou, koušou zlí lidi. Nic vám nedám. Si budu dělat, co chci.“ Hlídka znovu muže vyzvala k předložení dokladů, navíc i k zajištění agresivních psů. Ani na opakovanou výzvu však nereagoval, byl proto vyzván, aby strážníky následoval na služebnu Policie ČR ke zjištění totožnosti. Reakce muže?Odstrčení strážníka a pokus o útěk, kterému hlídka pomocí donucovacích prostředků zabránila. Přitom se jednomu ze strážníků zakousl pes do stehna. Za asistence další hlídky se nakonec podařilo muže zpacifikovat. Na služebně Policie ČR byla posléze zjištěna jeho totožnost. Přestupky třiadvacetiletého muže se bude zabývat správní orgán.

Prazseknovinky.cz informovala Irena Seifertová, tisková mluvčí, Městská policie hlavního města Prahy.

(jv,prazskenovinky.cz,foto:arch.)