Svátek má: Michaela

Regiony

Velikost textu:

Pražští strážníci odvrátili možný požár

Pražští strážníci odvrátili možný požár

S žádostí o pomoc se obrátil muž na linku tísňového volání 156, kdy požádal o kontrolu jeho domu. Na zapnutém sporáku zapomněl hrnec, kde si ohříval jídlo a odjel. Strážníci se přes garáž dostali dovnitř a hrnec, který se už začal připalovat, vynesli na terasu.

Ilustrační foto
30. prosince 2017 - 12:30
 
Hrozící požár se podařilo odvrátit strážníkům z Prahy 14. Ve čtvrtek v odpoledních hodinách volal muž na linku tísňového volání 156. Zapomněl ve svém domě v Klánovicích vypnout sporák, kde si ohříval jídlo a odjel. Protože se zpátky domů stihne dostat až za půl hodiny a měl obavy o to, že by mohlo dojít k požáru, požádal strážníky o kontrolu. Hlídka byla s pětačtyřicetiletým mužem v telefonickém spojení, který je na místě naváděl do domu přes garáž. Tu strážníkům odemkl na dálku přes mobilní telefon. Za účasti nezúčastněné osoby vstoupili do domu. Tam byl už silně cítit zápach připáleného jídla. Strážníci vypnuli plynový sporák a hrnec se seškvařenými zbytky vynesli na terasu. Dům zabezpečili a majitel pak následně uzamkl dveře opět na dálku přes mobilní telefon.


Nezletilý syn pod vlivem alkoholu napadal svou matku
Teprve patnáctiletý syn, který byl pod vlivem alkoholu, napadal svou matku. Ta to oznámila na linku 156. Strážníci u chlapce naměřili přes 1,3 ‰ alkoholu. Byl převezen do nemocnice. Případem se bude zabývat příslušný správní orgán.

Ve čtvrtek ve večerních hodinách přijali strážníci z Prahy 4 oznámení, že před domem v pražských Hodkovičkách napadá syn svou matku. Na místě se nacházela dvaačtyřicetiletá žena a její teprve patnáctiletý syn, který byl zjevně pod vlivem alkoholu. Na místo byla přivolána hlídka Policie ČR a záchranná služba. U chlapce bylo orientační dechovou zkouškou naměřeno 1,32 ‰. Alkohol si prý zakoupil v jedné provozovně supermarketu. Matka chlapce uvedla, že se už dříve léčil ze závislosti na alkoholu a je pod dohledem sociální kurátorky. Agresivního mladíka převezla záchranná služba do jedné z pražských nemocnic. Strážníci případ oznámili příslušnému správnímu úřadu, který se bude dále celou záležitostí zabývat.


Cizinec pod vlivem alkoholu se pohyboval nahý po chodbě obytného domu, poté napadl strážníky
Strážníci zasahovali slzotvorným prostředkem proti agresivnímu muži, který je napadal. Ten se pohyboval zcela nahý po chodbě obytného domu, kde bouchal na vchodové dveře bytů. Vzhledem k jeho zjevně podnapilému stavu a agresivnímu chování byl převezen na záchytnou stanici. Případem se bude dále zabývat Policie ČR.

V pátek hodinu po půlnoci bylo přijato na Obvodním ředitelství městské policie Prahy 3 oznámení, že se na Žižkově v ulici Krásova na chodbě v jednom z domů nachází nahý muž. Hlídka v prvním patře na uvedené adrese nalezla svlečené oblečení. O pár pater výše byl zcela nahý neznámý muž, mluvící pouze anglicky a byl viditelně zjevně pod vlivem alkoholu. Ten bouchal na vchodové dveře bytů a křičel. Na hlavě a rukou měl krvavé oděrky. Na zákonné výzvy strážníků nereagoval, posléze však své agresivní chování obrátil vůči nim, kdy je fyzicky napadl pěstmi. Strážníci proti agresorovi použili slzotvorný prostředek a za použití hmatů a chvatů ho zpacifikovali a nasadili pouta. Na místo byla přivolána Policie ČR, která se bude případem dále zabývat. Muž byl převezen vozidlem městské policie zajišťující přepravu osob pod vlivem alkoholu na záchytnou stanici. 

Prazskenovinky.cz informovala Bc. Michaela Teplá, tisková mluvčí, Městská policie hlavního města Prahy.

(jv,prazskenovinky.cz,foto:arch.)