Svátek má: Viola

Regiony

Velikost textu:

Pražští strážníci odhalili několik nezletilců pod vlivem alkoholu

Pražští strážníci odhalili několik nezletilců pod vlivem alkoholu

Šest dětí pod vlivem alkoholu odhalili strážníci z Prahy 14 na Rajské zahradě. Případem se budou zabývat úředníci sociálního odboru.

Ilustrační foto
18.červen 2017 - 12:30

Ve středu večer přijali strážníci z Prahy 14 oznámení, že v Cíglerově ulici skupinka dětí manipuluje s dopravním značením. Hlídka skupinku nalezla poblíž stanice metra Rajská zahrada. Strážníci skupinku zjevně opilých, neplnoletých osob ztotožnila a provedenou dechovou zkouškou jim naměřili výsledky od půl promile až do více než jedno a půl promile.

Jeden z mladíků, který nadýchal více než jedno a půl promile skončil v rukou záchranářů. Ostatní nezletilce si převzali jejich zákonní zástupci. O celé věci byla vyrozuměna Policie ČR a příslušný Odbor sociálně právní ochrany dětí. 


Dva případy psychicky narušených žen zaznamenala Městská policie Praha

V pondělí v podvečer přijali strážníci z Prahy 14 oznámení, že v Doležalově ulici se pohybuje polonahá, zmatená žena. Strážníci na místě nalezli zjevně opilou ženu, která přiznala, že má psychické problémy. Strážníci proto ženě přivolali záchrannou službu. Záchranáři poté rozhodli o převozu ženy na psychiatrii. Ta následně začala být agresivní a pokusila se fyzicky napadnout strážníky i pracovníky záchranné služby. Hlídka proti ní zakročila a přiložila jí služební pouta. Záchranná služba poté ženu, za asistence městské policie, převezla do jedné z pražských nemocnic.

Druhý případ zaznamenali v úterý strážníci z Prahy 10 v ulici Nad Úžlabinou. V jedné z místních restaurací se měla nacházet agresivní žena, která měla napadat personál i hosty. Žena byla jen ve spodním prádle a místo kalhot měla kolem pasu uvázanou mikinu. Cizinka se chovala zmateně, hlasitě křičela a vzbuzovala veřejné pohoršení.  Hlídka proto na místo přivolala záchrannou službu. Ta agresivní ženu s pouty na rukou následně převezla, za asistence strážníků, na psychiatrické oddělení jedné z pražských nemocnic.

Prazskenovinky.cz o případech informoval Bc. Jan Čihák, tiskový mluvčí Městské policie hlavního města Prahy.

(jv,prazskenovinky.cz,foto:arch.)