Svátek má: Radek

Regiony

Velikost textu:

Pražští psovodi byli nasazeni do pátrání po seniorce

Pražští psovodi byli nasazeni do pátrání po seniorce

Pražští strážníci ze Záchranné kynologické skupiny byli požádáni o pomoc při pátrání po jednaosmdesátileté ženě z Královéhradeckého kraje. Silně podchlazenou zmatenou ženu našel strážník se psem Alexem.

Strážník Michal Sitte s Alexem - ilustrační foto
20. března 2018 - 12:30

Do Chlumce nad Cidlinou dorazili psovodi krátce před půl jednou ráno na žádost Policie ČR a společně s královéhradeckými policisty, kriminalisty a dalšími se zapojili do pátrací akce v přírodní lokalitě Olešnice.

Ženu se podařilo strážníkovi se služebním psem Alexem nalézt v lesním porostu nedaleko Olešnického potoka. Pohřešovaná ležela obličejem k zemi a na oslovení nereagovala. Naštěstí ale byla živá. Strážník ji proto okamžitě poskytl nezbytnou první pomoc. Zabalil do termoizolační fólie a oblečení, aby nedocházelo k dalšímu prochladnutí. Poté se na místo dostavili i ostatní zapojení záchranáři a společně ji přenesli na lesní cestu, kde si seniorku do své péče převzala záchranná služba.

Od roku 1992 má pražská městská policie specializovaný celoměstský útvar - útvar psovodů, který působí po celém území metropole. V roce 2004 začala v rámci tohoto útvaru pracovat také Záchranná kynologická skupina.  Všichni strážníci z této skupiny jsou také členy českého USAR týmu.


Psovodi se svými čtyřnohými pomocníky dohlížejí v ulicích metropole na veřejný pořádek, kontrolují například hřbitovy, zahrádkářské kolonie, chatové osady nebo jiné krizové lokality. Dále se podílejí na zajištění bezpečnostních opatření při sportovních utkáních či demonstracích.

Prazskenovinky.cz informovala Irena Seifertová z Městské policie hlavního města Prahy.

(jv,prazskenovinky.cz foto:arch.mp)