Svátek má: Erika

Regiony

Velikost textu:

Pražský magistrát přerušuje činnost odboru evidence majetku

Pražský magistrát přerušuje činnost odboru evidence majetku

Kvůli koronaviru přerušuje až odvolání pražský magistrát činnost odboru evidence majetku.

Ilustrační foto
19. března 2020 - 12:30

Magistrát hl. m. Prahy od 18. března až do odvolání ruší provoz celého odboru evidence majetku. U jednoho zaměstnance byl v úterý potvrzen výskyt koronaviru. Situací se zabývá Hygienická stanice hlavního města Prahy, která trasuje kontakty. Situace se dotýká zhruba padesátky zaměstnanců odboru, kteří zůstali od úterka doma. Ostatní zaměstnanci se nemusejí obávat.

Celý odbor evidence majetku zůstal od úterý po domluvě s hygieniky a na základě rozhodnutí ředitele odboru preventivně doma. Část zaměstnanců včera pracovala z domova. Od dnešního dne je ale činnost odboru přerušena. Hygienická stanice hlavního města Prahy trasuje kontakty, které vyhodnocuje a případně je kontaktuje. Setkání se zaměstnanci odboru automaticky neznamená přenos nákazy, proto se ani ostatní zaměstnanci nemusejí obávat.

„Prosím všechny o strpení s vyřizováním žádostí, bohužel dojde k prodloužení lhůt. Nicméně přednost má v tuto chvíli ochrana zdraví, a proto je povoz odboru evidence majetku dočasně přerušen,“ uvedl radní Jan Chabr.

Veřejnosti, městským částem i soukromým společnostem se magistrát tímto omlouvá za případné komplikace spojené s dočasným přerušením provozu odboru evidence majetku.


Jedná se o odbor, který sídlí v separátní budově. Z preventivních důvodů magistrát zajistí dezinfekci prostor. Praha dělá maximum pro to, aby ochránila své zaměstnance a potažmo jejich rodinné příslušníky. U vchodů do budov jsou velkokapacitní zásobníky dezinfekčních utěrek a omezuje se přístup veřejnosti bez ochrany dýchacích cest.


Kromě zvýšení frekvence úklidu se v dvouhodinových intervalech uklízí toalety a veřejné prostory, v případě potřeby se provádí úklid okamžitě. Na všech toaletách úřadu jsou dezinfekční mýdla i dezinfekce a obojí je pravidelně doplňováno. Na exponovaných pracovištích se dezinfikují i povrchy a využívají se zde i bezoplachové dezinfekce na ruce, jednorázové rukavice a ochranné roušky nebo respirátory. Zaměstnancům přepážkových pracovišť magistrát distribuuje respirátory, následně tyto ochranné pomůcky zajistí i pro další zaměstnance.

Pražskénovinky.cz informoval  Vít Hofman, tiskový mluvčí, Magistrát hl.m.Prahy.

(jv,prazskenovinky.cz,foto:arch.mhmp)