Svátek má: Laura

Regiony

Velikost textu:

Pražský magistrát poskytl Wikipedii tisíce fotografií

Pražský magistrát poskytl Wikipedii tisíce fotografií

Odbor komunikace a marketingu pražského magistrátu souhlasil s uvolněním více než šesti tisíc fotografií pro internetovou encyklopedii.

Praha
16. května 2019 - 12:30

Mezi pražským magistrátem a zástupci Wikipedie (spolkem Wikimedia Česká republika, který se zabývá propagací encyklopedie) se uskutečnilo několik vzájemných jednání a schůzek. Celou věc zastřešil bývalý wikipedista a dnes radní hlavního města Prahy - Adam Zábranský.

Jedná se o fotografie představitelů hlavního města Prahy (Rady hl. m. Prahy) a dále rozsáhlý soubor fotografií z rekonstrukce věže Staroměstské radnice. Fotografie podrobně dokumentují všechny fáze rekonstrukce, např. obnovu orloje, výměnu hodin na věži, obnovu kaple, vitráží i restaurování soch.

„Díky tomu budou moci dobrovolní editoři Wikipedie lépe ilustrovat stávající články o Praze a psát nové. Wikipedie je v první desítce nejnavštěvovanějších webových stránek v České republice i v sousedních zemích. Existuje v řadě jazyků; i turisté, kteří do Prahy přijíždějí, z ní čerpají informace. Proto chceme, aby mohla být Praha dostatečně v rámci encyklopedie reprezentována,“ uvedl radní Zábranský.
Fotografie z rekonstrukce jsou umístěny aktuálně v příslušné kategorii na obrazovém serveru Wikimedia Commons, který internetová encyklopedie využívá.

Fotografie představitelů města byly nahrány již v únoru 2019 a umístěny do článků o jednotlivých zástupcích metropole.

Prazskenovinky.cz informoval Vít Hofman, vedoucí oddělení komunikace a tiskový mluvčí Magistrátu hlavního města Prahy.

(jv,prazskenovinky.cz foto:arch)