Svátek má: Doubravka

Regiony

Velikost textu:

Pražská policie a městští strážníci v době adventu posílí hlídky

Pražská policie a městští strážníci v době adventu posílí hlídky

Pražská policie a městští strážníci zároveň v době adventu výrazně posílí hlídky nejen na Staroměstském náměstí a v jeho okolí, ale ve všech rizikových lokalitách.

Vánoce
1. prosince 2018 - 12:30

S vánočními trhy a adventem je zejména v posledních letech spojena i otázka bezpečnosti. Správa služeb hlavního města Prahy od pátku 30. listopadu od ranních hodin instaluje na žádost Policie ČR betonové city bloky na Václavské náměstí a náměstí Republiky. Pražský advent čeká už v sobotu nejočekávanější atrakce - rozsvícení vánočního stromu na Staroměstském náměstí. Z bezpečnostních důvodů se ovšem bude rozsvěcet každý podvečer po dobu trhů vždy po hodině.

Tento systém se v posledních letech osvědčil. „Důvod je jednoduchý. Z hlediska bezpečnosti by nebylo moudré rozsvítit stromek v jeden předem daný okamžik, jelikož se dá předpokládat skutečně vysoká koncentrace lidí na omezeném prostoru. Jako kritickou vidíme hlavně sobotu prvního prosince, a proto bych se přidal k doporučení policie, aby hlavně rodiny s nejmenšími dětmi zvážily, zda návštěvu centra města a Staroměstského náměstí neodloží na jiný den v době adventu, tedy až do šestého ledna,“ vysvětluje náměstek primátora pro bezpečnost Petr Hlubuček.

Pražská policie a městští strážníci zároveň v době adventu výrazně posílí hlídky nejen na Staroměstském náměstí a v jeho okolí, ale ve všech rizikových lokalitách. Pod zvýšeným dohledem policie budou všechna místa s vyšší koncentrací lidí.

Stejně jako v předchozích letech dojde také na žádost policie k instalaci pevných zábran na Václavském náměstí a náměstí Republiky. Na Václavské náměstí správa služeb instaluje celkem 47 kusů půltunových city bloků, na náměstí Republiky pak dalších 6 kusů. Tato opatření doplní stávající bloky, které jsou na Pražském hradě a na Staroměstském náměstí.

„Pokud by někde počet lidí hrozil překročením únosné meze, pak jsou policisté kvůli bezpečnosti vybaveni pravomocí dočasně omezit přístup na některá prostranství nebo přístup dalším návštěvníkům úplně uzavřít,“ doplňuje náměstek Hlubuček.


Magistrát spolu s policií také tradičně upozorňuje na riziko zvýšené aktivity kapsářů. Tlačenice v dopravních prostředcích, obchodech či na tržištích jsou ideálním místem pro zloděje. Preventivní rady, jak co nejvíce omezit šance kapsářů,

Prazskenovinky.cz informoval Vít Hofman, vedoucí oddělení komunikace a tiskový mluvčí Magistrátu hl. m. Prahy.

(jv,prazskenovinky.cz foto:arch.mhmp)