Svátek má: Johana

Regiony

Velikost textu:

Prahu 8 brázdí tři nové zametací stroje

Prahu 8 brázdí tři nové zametací stroje

Každým rokem se MČ Praha 8 snaží vylepšovat služby občanům, v oblasti úklidu veřejného prostranství. Letos zakoupila tři nové špičkové zametací stroje, které zlepší a urychlí úklid napříč městskou částí.

Nové zametací stroje
12. června 2018 - 12:30

„Praha 8 je specifická městská část, a to zejména svou rozlohou. Proto jsme se rozhodli zakoupit tři zametací stroje, které budou přiděleny do tří lokalit. V provozu budou denně,“ uvádí místostarosta Prahy 8 Matěj Fichtner.

Zametací stroje mohou lidé potkat od pondělí do pátku. Jeden zametací stroj provádí činnost v Libni a Karlíně, druhý v Kobylisích (vč. Střížkova a přilehlých oblastí) a poslední v Bohnicích a přilehlých lokalitách (Čimice atp.).

Zakoupeny byly stroje prvotřídní švýcarské společnosti BUCHER Schörling CityCat 2020. Jedná se o nejužší světovou špičku v oboru. „Stroje vynikají kromě vysokého výkonu a snadné obsluhy i ohleduplností vůči životnímu prostředí,“ doplňuje informace místostarosta Fichtner. Zásobník na vodu má objem 300 l, přičemž nechybí systém recyklace vody. Zásobník na smetky má objem 1,8 m3.


„Dlouhodobě přijímáme podněty od občanů skrze službu Hlášení závad, která je na našem webu. Jsme také zaregistrování na webu Lepší místo. Loni jsme zřídili oddělení okamžitého úklidu, takzvanou rychlou rotu, která nám pomáhá nedostatky řešit bezprostředně po jejich nahlášení. Letos jsme také zavedli Zelenou linku, která urychluje podávání podnětů v oblasti úklidu a péče o veřejné prostranství,“ vyjmenovává Fichtner.

Prazskenovinky.cz informovala Mgr. Marcela Voženílková, Ph.D. za Úřad městské části Praha 8.

(jv,prazskenovinky.cz foto:mč p8)