Svátek má: Zlata

Regiony

Velikost textu:

Praha zrychlí přisvětlování přechodů

Praha zrychlí přisvětlování přechodů

Díky nové rámcové smlouvě mezi Magistrátem hl. m. Prahy a společností Technologie hl. m. Prahy (THMP) se zrychlí vyřizování požadavků zpravidla městských částí na přisvětlení přechodů pro chodce z dvou let na půl roku.

Montáž osvětlení
15. září 2020 - 12:30

Doposud přechody přisvětlovala pouze Technická správa komunikací hl. m. Prahy (TSK), které nadále zůstane přisvětlování v rámci BESIP a větších stavebních úprav. Požadavky čistě na osvětlení bude nově vyřizovat THMP. Z deseti až dvaceti ročně se nově osvětlí až 40 přechodů.

„Není nic důležitějšího pro bezpečnost chodců než dobře osvětlené a viditelné přechody. Příprava a realizace byla doposud čistě na TSK, kde požadavky přibývaly rychleji, než se stihly odbavovat. A přechody zůstávaly neosvětlené. Bylo to zdlouhavé, neefektivní a vznikaly bizarní situace, kdy lampa stála a měsíc nesvítila, protože nebyly odladěné převody majetku z jedné společnosti na druhou nebo hotová smlouva s dodavatelem energie. S tím je konec,“ řekl náměstek pro oblast dopravy Adam Scheinherr.


„Systémově to do teď nedávalo moc smysl. Vše bylo na TSK, včetně projektu a realizace, pak se osvětlení předalo do majetku kolegům z THMP. Teď budou jednodušší akce bez stavebních zásahů vyřizovat Technologie. Celý proces se výrazně urychlí a bude větší kapacita na více požadavků,“ dodal Scheinherr.

Ze stožárů veřejného osvětlení bude možné dobíjet elektromobily

Plnění rámcové smlouvy bude financováno z položky 4347 Akce BESIP rozpočtu hl. m. Prahy, která je určena mimo jiné k tomuto účelu. Rámcová smlouva je nastavena pro přípravu a realizaci přisvětlení 60 přechodů pro chodce, celkové maximální náklady činí cca 29 340 000 Kč bez DPH do roku 2023. První výsledky budou vidět do půl roku.

Prazskenovinky.cz informoval Vít Hofman, tiskový mluvčí Magistrátu hlavního města Prahy.

(jv,prazskenovinky.cz,foto:thmp)