Svátek má: Zdeněk

Regiony

Velikost textu:

Praha prověří kontrolní mechanismy Technické správy komunikací

Praha prověří kontrolní mechanismy Technické správy komunikací

Pražští radní v pondělí schválili tisk, který reaguje na postup vyšetřování pádu Trojské lávky Policií ČR.

Trojská lávka
2. dubna 2019 - 12:30

Praha prověří kontrolní mechanismy Technické správy komunikací u mostních staveb. Magistrát hl. m. Prahy prověří, jak bylo v minulosti nakládáno s informacemi o havarijním stavu Trojské lávky, a zároveň, jestli postupovala Technická správa komunikací hl. m. Prahy (TSK) při správě lávky v souladu se smlouvami s hl. m. Prahou.

Vedení hlavního města prověří, jakým způsobem bylo v minulosti nakládáno s informacemi o stavu Trojské lávky a zda byly dodrženy veškeré kontrolní mechanismy, které měly pádu zabránit.

„Z šetření orgánů činných v trestním řízení vyplývá, že špatný až havarijní stav Trojské lávky byl konstatován v řadě dokumentů a posudků správce Trojské lávky, a to již minimálně v roce 1995,“ uvedla radní pro oblast legislativy Hana Kordová Marvanová.

„Dvacet let správce mostů v Praze - Technická správa komunikací a vlastník hlavní město Praha - přehlížely havarijní stav Trojské lávky, což je neuvěřitelné selhání všech, kteří o tom věděli, i těch, kteří o tom nevěděli, ale vzhledem ke svým funkcím vědět měli. Pražský magistrát nyní prověří, proč se tak stalo a zároveň zajistí, aby napříště byly kontrolní mechanismy a procesy nastaveny tak, aby k podobnému případu již nikdy nedošlo,“ doplnila radní Kordová Marvanová.


Po pádu lávky bylo TSK přijato několik krátkodobých i dlouhodobých opatření. V následujících týdnech po pádu Trojské lávky byly provedeny mimořádné kontroly všech konstrukčně podobných mostních objektů ve správě TSK a v průběhu roku 2018 došlo k navýšení počtu pracovníků na oddělení mostů. Diagnostiky jsou v daleko větším počtu prováděny i u mostů menších rozpětí, a to zejména u problematických konstrukcí nebo na dopravně velmi exponovaných komunikacích.

Prazskenovinky.cz informoval Vít Hofman, vedoucí oddělení komunikace a tiskový mluvčí Magistrátu hlavního města Prahy.

(jv,prazskenovinky.cz foto:hzspraha)