Svátek má: Radek

Regiony

Velikost textu:

Praha připravuje regulační řád v případu smogové situace

Praha připravuje regulační řád v případu smogové situace

Hlavní město udělalo další krok k vydání regulačního řádu, který bude vstupovat v platnost při vyhlášení smogové situace na jeho území.

Ilustrační foto
12. dubna 2018 - 12:30

Praha zadá vypracování Studie proveditelnosti dopravních omezení, především zákazu jízdy vozidel, jejichž celková hmotnost přesahuje šest tun, a také zákaz jízdy automobilů s lichou/sudou poslední číslicí jejich registračních značek.

Studii proveditelnosti zadá hlavní město externě a bude stát zhruba dva miliony korun. V jejím rámci budou řešeny místní a přechodné úpravy provozu, tedy například místa uzavírek, odklonové trasy, úpravy směrového dopravního značení nebo naváděcí tabule na místní cíle, například odstavná parkoviště. Na jejím základě bude rozhodnuto o finální podobě nařízení pro smogové situace a bude také sloužit jako podklad pro vypořádání připomínek dotčených orgánů.

Požár podkrovního bytu v Praze vyhnal z domovů deset nájemníků (VIDEO)

„Pro případ nepříznivých meteorologických podmínek musí mít Praha připraven funkční a účinný regulační řád. Nechceme ale, aby byla ochromena doprava v půlce republiky, proto musí být pečlivě naplánována organizace opatření, která zabrání chaosu na českých silnicích,“ uvedla radní hl. ml Prahy pro oblast životního prostředí Jana Plamínková.


Uvedená opatření sama o sobě zřejmě nebudou mít podstatný vliv na délku smogových situací, protože se jedná o meteorologický jen nazvaný teplotní inverze.  Pomohou však v hlavním městě snížit množství škodlivin hromadících se pod inverzní vrstvou. Jejich zavedení je plánováno na podzim roku 2018. Prazskenovinky.cz informoval Magistrát hlavního města Prahy.


(jv,prazskenovinky.cz foto:arch.mhmp)