Svátek má: Doubravka

Regiony

Velikost textu:

Praha pořídí Policii ČR dva velitelské vozy Škoda Kodiaq

Praha pořídí Policii ČR dva velitelské vozy Škoda Kodiaq

Současné velitelské vozy pražské policie Škoda Octavia jsou již staršího typu a nemají zcela ideálně upravený nákladový prostor pro nasazení v terénu s ohledem na moderní požadavky.

Ilustrační foto
1. srpna 2019 - 12:30

Policie České republiky čerpá finance pro svůj chod především z Ministerstva vnitra ČR, pražský magistrát se však rozhodl darovat Krajskému ředitelství policie hl. m. Prahy dva speciálně upravené velitelské vozy značky Škoda Kodiaq v celkové hodnotě 4 miliony korun. Stalo se tak na základě žádosti Policie ČR.

„Tyto speciálně vybavené vozy jsou schopny do pár minut dorazit k události kdekoliv na území Prahy. Posádky těchto vozů bývají často úplně první, kdo na místo události dorazí, mají proto v těchto vozech i patřičnou speciální výbavu. Často také poskytují první pomoc, protože jsou situace, kdy jde o každou minutu,“ říká náměstek primátora Petr Hlubuček.

„Pořízením nových vozidel určených pro velitele policie bude významně podpořena akceschopnost dojezdů na místo mimořádných událostí,“ uvádí ředitel Krajského ředitelství policie hl. m. Prahy Tomáš Lerch.K slavnostnímu podepsání darovací smlouvy mezi Magistrátem hl. m. Prahy a Policií ČR došlo na Staroměstské radnici v Praze. „Je v zájmu Prahy, aby jednotlivé složky Integrovaného záchranného systému měly veškerou výbavu potřebnou pro svou činnost. Jsem rád, že jsme mohli krajskému ředitelství v Praze tato dvě auta poskytnout a obyvatelé metropole se mohou cítit zase o něco bezpečněji,“ dodává náměstek Hlubuček.

Pražskénovinky.cz informoval Vít Hofman,  tiskový mluvčí Magistrátu hl. m. Prahy.

(jv,prazskenovinky.cz,foto:arch.mhmp)