Svátek má: Ester

Regiony

Velikost textu:

Praha pomáhá rodičům v návratu do práce

Praha pomáhá rodičům v návratu do práce

Rada hlavního města Prahy schválila vyhlášení další výzvy Operačního programu Praha – pól růstu ČR (OP PPR) na podporu rozvoje a provozu dětských skupin.

Ilustrační foto
8. března 2018 - 12:30

Výzva bude vyhlášena bezprostředně, tedy 7. března. Na tuto výzvu je alokováno 21 mil. Kč.

„Naším cílem je podpořit rodiče s malými dětmi, kterým bude prostřednictvím realizovaných aktivit umožněn dřívější návrat na pracovní trh. Zároveň tak přispíváme k odstranění diskriminace na základě pohlaví, kdy zejména ženy zůstávají v důsledku nedostatečné kapacity předškolních zařízení s dětmi doma,“ vysvětlila radní pro oblast školství a evropských fondů Irena Ropková.

Podpora je tedy zaměřena nejen na vznik a provoz nových zařízení péče o děti v dětské skupině, ale i na transformaci stávajících zařízení péče o předškolní děti na dětskou skupinu a provoz stávajících dětských skupin. Doplňkově podpoří také nezbytné vzdělávání pracovníků dotčených zařízení.


Oprávněnými žadateli jsou hl. m. Praha, její městské části, a především pak jimi zřizované organizace. Zájemci mohou žádosti zasílat od 9. dubna 2018 do 24. ledna 2019. Projekt je pak nutné realizovat nejpozději do 31. prosince 2021. O výsledcích schvalování budou žadatelé informováni průběžně.

V pražském Žofíně hořely rozvody elektroinstalace. Nulová viditelnost

Jednotlivé projekty budou spolufinancovány z Evropského sociálního fondu. Prazskenovinky.cz informoval Magistrát hlavního města Prahy.

(jv,prazskenovinky.cz foto:arch)