Svátek má: Slavomír

Regiony

Velikost textu:

Praha je zase transparentnější: Spouští svůj realitní portál

Praha je zase transparentnější: Spouští svůj realitní portál

Magistrát hlavního města Prahy spouští webovou stránku, kde budou pravidelně zveřejňovány všechny aktuální nabídky prodeje a pronájmu nemovitostí v majetku města.

Praha
9. května 2018 - 12:30

Ke všem informacím o pronájmech, prodejích i dražbách bytů i nebytových prostor se občané dostanou na jednom místě přes běžný online vyhledavač. Uživatelé mohou všechny nabídky dostávat ihned po zveřejnění přímo do své elektronické pošty: musí se jen zaregistrovat do systému a zadat svou e-mailovou adresu.

„Realitní portál hlavního města je dalším krokem k cíli, kterým je transparentní nakládání s městským majetkem. Správa majetku se s tímto portálem stává otevřenější a modernější. Nová online služba je uživatelsky příjemnější než vyhledávání nabídek na úřední desce,“ uvedl Karel Grabein Procházka, radní hlavního města Prahy pro správu majetku.

V pražské Hostivaři vypukl mohutný požár, zasahovalo 120 hasičů (VIDEO)

Na realitním portálu www.realitniportalpraha.cz budou postupně přibývat nabídky pronájmů v závislosti na usnesení Rady hlavního města Prahy, která musí schválit veškeré kroky, týkající se správy majetku.

Praha podporuje žáky z nízkopříjmových rodin

„Věřím, že po finálním doladění detailů se magistrátní realitní web rychle stane užitečnou službou na pražském trhu s nemovitostmi. Těší mě to tím více, že náklady na zavedení systému nebyly v porovnání s jeho přínosem nijak vysoké,“ dodal Karel Grabein Procházka.

Nový realitní portál stál Magistrát hlavního města Prahy 450.000 korun. Prazskenovinky.cz informoval Magistrát hlavního města Prahy.


(jv,prazskenovinky.cz foto:arch.)