Svátek má: Helena

Regiony

Velikost textu:

Praha hledá kurátora náplavek

Praha hledá kurátora náplavek

Ve snaze nalézt a ukotvit dlouhodobý způsob fungování pražských náplavek hlavní město hledá vhodného kandidáta na funkci jejich kurátora.

Praha
10. listopadu 2017 - 12:30

Kurátor by měl předložit vlastní koncepci dalšího vývoje tohoto jedinečného prostoru a současně se stát mediátorem a garantem komunikace různých zájmových skupin, které se zde střetávají.

Pražské náplavky se za dobu svého obnoveného fungování staly jedním z hlavních atributů hlavního města, velmi oblíbeným místem mnoha Pražanů i návštěvníků metropole a současně také místem, na jehož další směřování existují různé názory. Proto chce hlavní město vytvořit pozici kurátora pražských náplavek, který by měl se všemi zúčastněnými stranami aktivně komunikovat, hledat a nalézat vhodná řešení a předcházet vzniku možných konfliktů.

„Současně ale bude mít kurátor také unikátní možnost podílet se na formování a rozvíjení kulturního života v této atraktivní lokalitě. Očekáváme také, že zájemci o tuto pozici předloží vlastní koncepci fungování pražských náplavek, která se do budoucna stane dlouhodobým jednotícím rámcem,“ upřesnila pražská primátorka Adriana Krnáčová.


Pozice kurátora pražských náplavek bude úzce propojena s jejich připravovanou celkovou rekonstrukcí. Zájemci dostanou mimo jiné architektonickou koncepci jejich řešení a také aktuální harmonogram stavebních prací. Z těchto dokumentů by měli při tvorbě návrhu koncepce vycházet.

Zájemci o pozici kurátora pražských náplavek se do otevřeného výběrového řízení mohou hlásit do 1. prosince 2017. Prazskenovinky.cz informoval nformoval Magistrát hlavního města Prahy.

(jv, prazskenovinky.cz foto:arch.)