Svátek má: Viola

Regiony

Velikost textu:

Praha finančně podpoří projekt pro zdravé i handicapované děti

Praha finančně podpoří projekt pro zdravé i handicapované děti

Zastupitelstvo hlavního města Prahy schválilo návrh radního Radka Lacka na poskytnutí dotace 500 tisíc Kč pro neziskovou organizaci Černí koně, z.s. a její prázdninovou zábavně-osvětovou roadshow.

Ilustrační foto
19.červen 2017 - 12:30

Černí koně, z. s., provozuje půjčovnu speciálních kompenzačních pomůcek nahrazujících handicapovaným jízdu na běžném kole, vyrábí kompenzační pomůcky pro děti s tělesným handicapem a beseduje na školách na téma handicap, prevence a bezpečnost v silničním provozu.

Organizace se ve svých projektech snaží věnovat předcházení vzniku dětských úrazů a také větší informovanosti o méně známých onemocněních, jako je např. invazivní meningitida, která je životu nebezpečná a často jako důsledek této nemoci dochází k trvalým následkům, nejvíce amputacím končetin. V období letních prázdnin je více tělesných úrazů, především u dětí, a nejedná se pouze o dopravní nehody. Nejčastější příčinou těžkého úrazu - ochrnutí - je skok do neznámé vody. Proto vnímají potřebu pracovat hlavně s mládeží a k dětem cílí své připravované projekty.

Projektem Kolem zdraví – Vítr ve vlasech tour, který plánují uskutečnit v období letních prázdnin (18. 7. – 23. 7. 2017), se chtějí zaměřit na mládež, pro kterou je v letních měsících v Praze výrazně nižší možnost vyžití a volnočasových aktivit. Osvětovou akci pojmou jako pražskou roadshow, která vyvrcholí velkou akcí na Štvanici. Budou připraveny zábavné soutěže a ve spolupráci s organizací BESIP plánují postavit i „mobilní“ dopravní hřiště. Ve spolupráci s Českou televizí připravují aktivitu, ze které vygenerovaný výtěžek bude věnován na výrobu speciálních kol pro děti s tělesným handicapem.


„V průběhu roadshow si každý účastník může vyzkoušet nejrůznější kompenzační pomůcky pro zdravotně postižené, budou to invalidní vozíky, speciální kola, trenažery handibike, slepecká hůl a také speciální brýle, které narušují rovnováhu a tím simulují handicap narušeného centra rovnováhy. Oceňuji snahu organizace Černí koně propojit svět handicapovaných a zdravých dětí a také důraz na prevenci – mnoha případům ochrnutí lze totiž předcházet – základem je informovanost a kvalitní osvěta,“ doplňuje předkladatel návrhu, radní pro oblast zdravotnictví a bydlení Radek Lacko.

Prazskenovinky.cz informoval Magistrát hlavního města Prahy.

(jv,prazskenovinky.cz foto:arch.dz)