Svátek má: Jarmil

Regiony

Velikost textu:

Praha 7 pomáhá se sběrem listí nakaženého klíněnkou

Praha 7 pomáhá se sběrem listí nakaženého klíněnkou

Máte ve svém vnitrobloku či předzahrádce kaštan napadený klíněnkou jírovcovou? Praha 7 připravila pytle na sběr listí, které si mohou zájemci vyzvednout na informačních centrech městské části.

Klíněnka jírovcová
17. října 2019 - 12:30

Ve spolupráci s Pražskými službami je zajištěn také odvoz a likvidace listí. To vše zcela zdarma. Klíněnka jírovcová je asi čtyři milimetry velký motýlek, jehož housenky žijí na kaštanech a zanechávají za sebou závěje nahnědlého listí.  

„Jediná obrana je spadané listí shrabat a odvézt do spalovny, jinak klíněnka přezimuje a příští rok se vrátí v ještě větší míře. Chceme lidem v boji s tímto nepříjemným škůdcem pomoci. Mohou si v infocentrech zdarma vyzvednout speciálně označené pytle a zajistili jsme také jejich odvoz,“ uvedl radní Prahy 7 Jiří Knitl.

Pytle si zájemci mohou vyzvednout v informačních centrech městské části - Milady Horákové 2 a Dělnická 44. Po naplnění napadeným listím je pak mohou nechat u nádob na komunální odpad, jejich odvoz zajistí spol. Pražské služby. Občané, kteří mají zaplacené vyvážení popelnic z domu či vnitrobloku, mohou pytle nechávat vedle nádob v domě a nemusí s nimi až na chodník.V případě jakýchkoli problémů s vývozem se lze obracet na spol. Pražské služby. Zájemci si na infocentrech mohou vyzvednout pouze omezený počet pytlů na jednu osobu, aby se pomoc dostala všem, kteří pytle potřebují.


Prazskenovinky.cz informoval Martin Vokuš, tiskový mluvčí Městské části Praha 7.

(jv,prazskenovinky.cz foto:mč)