Svátek má: Slavomír

Regiony

Velikost textu:

Praha 7 oslaví druhé narozeniny svých šachových stolků

Praha 7 oslaví druhé narozeniny svých šachových stolků

Na jaře roku 2016 umístila Praha 7 do veřejného prostoru dva šachové stolky.

Šachové stolky
7. května 2018 - 12:30

Jeden šachový stolek našel svůj domov na Řezáčově náměstí, druhý v parčíku v Tusarově ulici. Praha 7 opět oslaví jejich narozeniny šachovým turnajem, který se uskuteční ve středu 9. května.

Turnaje se zúčastní také radní sedmé městské části. Hrát se bude paralelně na Řezáčově náměstí a v parčíku v Tusarově ulici. Vítězové z Holešovic a Letné opět dostanou příležitost utkat se o trofej šachového krále Prahy 7.

„Chtěla bych pozvat všechny pravidelné i občasné hráče, aby změřili své síly na našem již tradičním jarním šachovém turnaji. Doufáme, že se vydaří, tak jako v minulých letech, a budeme rádi, když šachové stolky získají nové příznivce, kteří je nenechají zahálet v průběhu celého roku,“ uvedla radní Prahy 7 Hana Třeštíková (PRAHA 7 SOBĚ).

Prahu 7 oživí další sousedské bleší trhy

Šachový turnaj Prahy 7 se uskuteční ve středu 9. května od 16 do 18 hodin. Hrát se bude na Řezáčově náměstí a v parčíku v Tusarově ulici. Každá partie bude probíhat 2 x 5 minut vyřazovacím systémem. Do dalšího kola vždy postupuje vítěz (v případě remízy hráč s černými kameny). Následně proběhne finále vítězů z obou lokalit. Hraje se podle pravidel světové šachové federace FIDE pro bleskový šach. Na organizaci turnaje se společně s Prahou 7 podílí Šachový svaz České republiky.

Registrace účastníků turnaje bude probíhat na obou místech od 15:30 do 16 hodin (kapacita je 16 osob na každém stanovišti). Finálový duel se uskuteční mezi 17 a 18 hod. na Řezáčově náměstí.

Prazskenovinky.cz informovala Kamila Matějková za Úřad městské části Praha 7.


(jv,prazskenovinky.cz foto:mč)