Svátek má: Hedvika

Regiony

Velikost textu:

Praha 7 na svátky připravila další krizový byt

Praha 7 na svátky připravila další krizový byt

Sedmá městská část v loňském roce vyčlenila krizový byt, který slouží k bezodkladnému řešení nepříznivé životní situace občanů Prahy 7. Na období svátků městská část kapacitu krizového ubytování ještě posílila.

Krizový byt
28. prosince 2017 - 12:30

„Krizový byt řeší naléhavou potřebu krátkodobého ubytování především rodin s dětmi, u kterých reálně hrozí, že by mohly skončit na ulici. Výhodou je, že o jeho poskytnutí může operativně rozhodnout vedoucí sociálního odboru, tedy není třeba pokaždé svolávat radu. Na základě zkušeností našich sociálních pracovníků i spolupracujících neziskových organizací jsme se rozhodli mít pro období svátků připravené krizové byty dva,“ uvedl radní Prahy 7 Jakob Hurrle (PRAHA 7 SOBĚ).  

Krizový byt se využívá například v případě domácího násilí či v okamžiku rozpadu manželství, kdy jeden z rodičů nemá střechu nad hlavou, ani peníze na pronajmutí jiného bytu. Jedná se o dočasné řešení na období v řádu několika dnů, po které jsou klienti v intenzivním kontaktu se sociálními pracovníky, úřadem práce či neziskovými organizacemi, kteří se jim společně snaží pomoci nalézt dlouhodobé řešení jejich životní situace.

"Z praxe našeho centra  bohužel víme, že ne pro všechny rodiny jsou svátky obdobím klidu a rodinného štěstí. Mnoho dětí,  žen i mužů zažívá i v období adventu násilí od svých nejbližších. Krizová pomoc zde má své nezastupitelné místo. Velmi proto vítáme iniciativu Prahy 7, která v období svátků zpřístupňuje další krizový byt  určený pro lidi v akutní nouzi. Všichni si zaslouží prožít svátky v bezpečí," řekla Petra Wűnschová, ředitelka centra LOCIKA, které se zaměřuje na pomoc obětem domácího násilí.

„Zrekonstruovaný  menší byt bude začleněn do našeho programu podporovaného bydlení. O jeho využití však bude bytová komise rozhodovat až v polovině ledna. Jsem rád, že ještě dříve, než byt bude dlouhodobě obsazen, dostane smysluplné využití a bude moci pomáhat lidem v tísni,“ doplnil zástupce starosty Kamil Vavřinec Mareš (PRAHA 7 SOBĚ).  

Prazskenovinky.cz informoval Martin Vokuš, tiskový mluvčí Městské části Praha 7.

(jv,prazskenovinky.cz foto:praha7)