Svátek má: Hedvika

Regiony

Velikost textu:

Praha 4 kupuje další elektromobil

Praha 4 kupuje další elektromobil

Praha 4 zakoupí pro potřeby Úřadu městské části Praha 4 nový elektromobil. Ve středu o tom rozhodla Rada městské části Praha 4. 

Ilustrační foto
14. prosince 2017 - 12:30

Prazskenovinky.cz o této novince informoval mluvčí tété městské části Jiří Bigas. Jak podotkl, rozhodnutí radních je další příspěvek městské části k ochraně životního prostředí cestou omezování aut s klasickými spalovacími motory a postupného přechodu na elektromobily. Dva vozy s elektrickým pohonem už městská část v letošním roce pořídila pro Ústav sociálních služeb a tato vozidla slouží k obsluze seniorů a zdravotně znevýhodněných osob v Praze 4.


„V Praze 4 se snažíme šetřit životní prostředí, i proto jsme se připojili k projektu EkoLogis – Jezdím čistě, Deklarace za zdravější ovzduší, jehož cílem je snížit množství emisí z dopravy na území naší městské části, a tím i v celém hlavním městě,“ uvedla zástupkyně starosty Iva Kotvová (Trojkoalice/Zelení). „Omezili jsme počet motorových vozidel, která městská část používá, a pro potřeby úřadu pořizujeme a budeme pořizovat elektromobily.“

Starosta bije na poplach: Nemocnice Na Františku je v ohrožení

Byl vybrán Elektromobil Nissan Leaf TEKNA s dojezdem 150 kilometrů na jedno nabití. Bude sloužit především Odboru správních agend, který mimo jiné zajišťuje rozvoz občanských průkazů a cestovních pasů imobilním občanům. Využití elektromobilu pomůže městské části Praha 4 optimalizovat náklady na provoz a údržbu vozového parku. Nákup elektromobilu podpoří Státní fond životního prostředí finanční podporou ve výši 220. 000 Kč.

(vm, Prazskenovinky.cz, foto:arch.)